Haberler

BAKAN ŞİMŞEK’TEN BÜYÜKŞEHİR’E ÖVGÜ

Font Boyutu

 30 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

BAKAN ŞİMŞEK’TEN BÜYÜKŞEHİR’E ÖVGÜ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE İLE BİR ARAYA GELEN MALİYE BAKANI MEHMET ŞİMŞEK, BURSA’YA DEĞER KATAN ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI ALTEPE’Yİ TEBRİK ETTİ.
- BAKAN ŞİMŞEK, BAŞKAN ALTEPE’DEN BURSA’DAKİ YATIRIMLARLA İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALDI.

BURSA – Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bursa’ya değer katan hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi tebrik etti. Şimşek, Büyükşehir’in vizyon projelerinin detaylarını da yine Altepe’den öğrendi.

Siyaset Akademisi’nde ders vermek üzere Bursa’ya gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi Tarihi Belediye Binası’ndaki makamında ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Bandosu tarafından karşılanan Bakan Şimşek, tarihi binada önce meclis salonunu gezdi. Daha sonra Başkan Altepe ve Vali Şahabettin Harput ile birlikte başkanlık makamında sohbet eden Bakan Şimşek, basın mensuplarına da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Başkan Altepe’yi takdir ediyorum”
Bursa’daki değişimi ve gelişimi her fırsatta gözlemlediğini belirten Maliye Bakanı Şimşek, “Bursa’yı her gelişimde yenilenmiş ve daha da gelişmiş bir şehir görüyorum. Bu durum Bursa ile ilgili makroekonomik verilere de yansıyor” dedi.
Çalışmalarla şehrin merkezinin daha iyi noktaya ulaştığını söyleyen Bakan Şimşek, “Başkan’ımızın çalışmalarını yakından izliyor ve çok takdir ediyorum. Bizler de elimizden gelen desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

“Bursa’nın gelişimine hükümetin büyük katkısı var”
Bakan Şimşek’e stadyum inşaatından raylı sistem projelerine kadar detaylı bilgiler veren Başkan Altepe de Bursa’yı sağlıklı bir geleceğe taşımayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Altepe, sağlıktan spora kadar her konuda çalışmalar yaptıklarını kaydederek, “Bakan’ımızı Bursa’da görmekten dolayı çok mutluyuz, her konuda bize verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Son 9 - 10 yılda Bursa, hızlı bir şekilde gelişti. Bu gelişime başta hükümetimizin çok büyük katkıları var” dedi.
Kentin son dönemde önemli mesafe kat ettiğine değinen Başkan Altepe, “Bursa, her alanda hızlı bir gelişim içinde. Yerel yönetimler olarak desteklenmek, yerinden yönetim noktasında olumlu gelişmeler sağladı. Bu sayede belediyeler yerelde birçok projeyi yürütüyor. Bursa’da Uludağ’dan sahillere, tarihi eserlere kadar her noktada Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetleri var” şeklinde konuştu.
Altepe, çalışmalarında hükümetin desteğini görmenin sevindirici olduğunu da belirterek, Bakan Şimşek’e Bursa’ya özgü bıçak hediye etti. Şimşek, ziyaretin sonunda Büyükşehir Belediyesi onur defterini imzaladı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 30.01.2013 | Okunma sayısı:3461

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu