Haberler

Bakan Gül’e ‘Zülfikar’

Font Boyutu

23 ARALIK 2017

BASIN BÜLTENİ

BAKAN GÜL’E ‘ZÜLFİKAR’

  • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİNE GELEN ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL’E, EL EMEĞİ BİR ZÜLFİKAR HEDİYE ETTİ.
  • ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL, BURSA’NIN KONUMU İTİBARİYLE ADLİYE TEŞKİLATINA YÖNELİK ÇALIŞMALARIN DA ODAĞINDA OLDUĞUNU SÖYLEDİ.
  • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, EĞİTİM VE SAĞLIKTA OLDUĞU GİBİ ADALET MEKANİZMASININ SAĞLIKLI İŞLETİLMESİNİN DE GELİŞMİŞ ÜLKELERİN EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİNDEN BİRİ OLDUĞUNU KAYDETTİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘hayırlı olsun’ ziyaretine gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e, el emeği bir Zülfikar hediye etti. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Bursa’nın konumu itibariyle adliye teşkilatına yönelik çalışmaların da odağında olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eğitim ve sağlıkta olduğu gibi adalet mekanizmasının sağlıklı işletilmesinin de gelişmiş ülkelerin en önemli özelliklerinden biri olduğunu kaydetti.

Bakanlık tarafından adliye teşkilatına yönelik çalışmaları yerinde görmek için Bursa’ya gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı da makamında ziyaret etti. Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş ve AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’ın da katıldığı ziyarette Bakan Gün, yeni görevinde Başkan Aktaş’a başarılar diledi.

Adalet gelişmişlik göstergesi

Bursa’da adalet mekanizmasını ilgilendiren çok önemli yatırımlar yapıldığını hatırlatan Başkan Aktaş, “Bölge adliye mahkemeleri oluşturuldu, binaları şuan teşekkül ettiriliyor. Tabi gelişmiş ülkelerin en önemli özelliği; eğitim ve sağlıkta ileri gittikleri gibi adalet mekanizmasını da sağlıklı şekilde işletmeleri. Sayın bakanımıza şehrimizi ve belediyelimizi şereflendirdiği için teşekkür ediyorum” dedi.

Bursa çalışmaların odağında

Uluşehir Bursa’da bulunmadan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Bakan Abdülhamit Gül ise bölgenin bir adliye merkezi olması hasebiyle Bursa merkez ve civardaki bağlı 5 adliye ile ilgili değerlendirmeler yaptıklarını söyledi. Bakan Gül, “Adliye teşkilatımızın ihtiyaçları, yapılan çalışmaların değerlendirilmesiyle ilgili Bursa bir merkez şehir olarak bu çalışmaların odağında, merkezinde oldu. Ak Parti hükümetlerinin her alanda olduğu gibi adliye hizmetlerinin vatandaşlarımız tarafından daha etkin şekilde yararlanılması için Bursa’da da çok güçlü yatırımlar yapıldı. Bunları da yakinen takip ediyoruz. Bakanlığımız bu konuda her türlü desteği veriyor. Tüm hâkim, savcılarımız için Bursalı hemşerilerimiz için, vatandaşlarımız için en güzel hizmetleri vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Büyükşehir’de bayrağı teslim alan Başkan Alinur Aktaş’a da hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak istediğini ifade eden Bakan Gül, “Başkanımız, ben yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı yaparken yakinen tanıdığımız, çalıştığımız bir arkadaşımız. Genç ve başarılı bir belediye başkanımız. Teşkilatımıza, Bursa’mıza çok güzel hizmetler yapan ve her türlü başarısıyla da vatandaşlarımızın takdirini toplayan bir arkadaşımız. İnşallah Bursa gibi ulu şehirde, tarih kokan yeşil Bursa’mızda daha güzel hizmetler üretmeye vesile olacaktır. Bizler de hükümet olarak yine Bursa’nın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Yerel yönetim, merkezi hükümet el birliğiyle Bursa’mızı daha da güzel hale getireceğiz. Kendisine ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Aktaş, ziyaretin sonunda “adaletin kılıcını Bakanımıza teslim ediyorum” diyerek, Bakan Gül’e bıçağıyla ünlü Bursa’da bulunmasının anısına el yapımı Zülfikar hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.12.2017 | Okunma sayısı:2239

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu