Haberler

BAKAN ÇELİK’E YENİ MAKAMINDA İLK ZİYARET BAŞKAN ALTEPE’DEN

Font Boyutu

8 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

BAKAN ÇELİK’E YENİ MAKAMINDA İLK ZİYARET BAŞKAN ALTEPE’DEN
- BAŞKAN ALTEPE, YENİ GÖREVİNDE BAKAN ÇELİK’E BAŞARILAR DİLEDİ.
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI GÖREVİNİ BAKAN ÖMER DİNÇER’DEN DEVRALAN FARUK ÇELİK’İ YENİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’den devralan Bakan Faruk Çelik’i yeni makamında ziyaret etti. Başkan Altepe, Bakan Çelik’e yeni görevinde başarılar diledi.

Yeni kabinede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görevlendirilen Bakan Faruk Çelik, görevini Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’den devraldı. Bakanlık girişinde personel tarafından davul zurna ile karşılanan Bakan Çelik’in, Bursa’dan ilk ziyaretçisi ise Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe oldu. Geçtiğimiz dönem stadyum meydanı ve Tekel binasının kaldırılması başta olmak üzere birçok önemli projede Bakan Çelik’in önemli desteklerini gördüklerini dile getiren Başkan Altepe, “Bursa’nın sorunlarını ve yapılması gerekenleri yakından bilen bakanımız sayesinde oldukça verimli bir dönem geçirdik. Kaldırılması hayal denilen SGK binaları ile Tekel binasını kaldırarak halkımızın kullanımına açıyoruz. Özellikle bu iki projenin hayata geçmesinde Bakanımızın büyük katkılarını gördük. Bakanımız yine önemli bir görev üstlendi. Kendisine bu görevinde başarılar diliyorum. Yine Bursa’nın meselelerinin çözümü konusunda kendisini sık sık ziyaret edeceğiz” diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 73 milyon nüfusun tamamını ilgilendiren bir görev olduğunu dile getiren Bakan Faruk Çelik ise, hiç zaman kaybetmeden çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Her ne kadar Şanlıurfa’dan seçilmiş olsa bile Bursa’nın sorunlarını da yakından takip edeceğinin sözünü veren Bakan Çelik, “Ziyareti nedeniyle başkanımıza teşekkür ediyorum. Bursa’nın her zaman yanımızda olduğunu gösteriyor” dedi.
Ziyarette Bursa Milletvekilleri İsmet Su, Tülin Kara, Hüseyin Şahin, Önder Matlı, Bedrettin Yıldırım ve İsmail Aydın ile Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de hazır bulundu. Bursa heyeti ziyaretin ardından Bakan Çelik ile birlikte TBMM’de yemeğe katıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

 

Tarih: 08.07.2011 | Okunma sayısı:4790

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir