Haberler

Bakan Bozdağ’dan Başkan Altepe’ye övgü

Font Boyutu

5 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

Bakan Bozdağ’dan Başkan Altepe’ye övgü
- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, öğrencilik yıllarından bu yana bildiği Bursa’nın zaman içinde çok değişip geliştiğini belirterek, kente değer katan hizmetlere imzasını atan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi tebrik etti.

BURSA – Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, öğrenciliğini yaşadığı Bursa’nın zaman içinde çok değişip geliştiğini belirterek, kente değer katan hizmetlere imza atan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi tebrik etti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ‘Uluslararası Savcılık Sempozyumu’na katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Bursa’da Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile görüştü. Başkan Altepe’nin Bakan Bozdağ’ı Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’ndaki makamında ağırladığı ziyarete; Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun ile Bursa milletvekilleri ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları da katıldı.

“Bursa, çok değişti”
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ziyarette basın mensuplarına yönelik yaptığı açıklamada, Bursa İstinaf Mahkemesi’nin hazırlık sürecinden bahsetti. Öğrencilik yıllarından bu yana Bursa’yı bildiğini söyleyen Bakan Bozdağ, “Bursa, öğrenciliğimin geçtiği yer. Bursa’nın sokaklarını, Bursalılar kadar olmasa bile, epey bilen birisiyim. Bursa çok gelişti, çok değişti zaman içerisinde... Özellikle AK Parti hükümetleriyle çok büyük yatırımlar aldı. Recep Altepe ile başarılı belediye başkanıyla da çok büyük değişim ve dönüşüm gerçekleştirdi. Bursa’yı şu anda tanımak çok zor. Gerçekten çok muhteşem bir değişim, dönüşüm var. Onun için sayın belediye başkanımıza Bursa’nın gelişmesi, değişmesi ve bugünkü Büyükşehir vasfıyla Türkiye’nin örnek ve önder şehirlerinden biri haline gelmesi konusunda yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.
Bursa’ya geçmiş dönemlerde ve halen emek veren tüm bakan ve milletvekillerini de kente katkılarından dolayı tebrik eden Bakan Bozdağ, “Bursa’ya büyük hizmetler yaptılar. Bursa için gayretli çalışmaya Ankara’da ben de yakından tanık olmuş birisiyim. Hep beraber Bursa’yı buraya getirdiniz, inşallah bundan sonra da Bursa’mızın ihtiyaçlarını karşılamak ve hizmetlerini görme noktasında daha büyük işler yapacaksınız. Biz de size yardımcı olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Türkiye, altın çağını yaşıyor”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Bakan Bozdağ’ı Büyükşehir Belediyesi’nin 137 yıl sonra kente kazandırdığı yeni hizmet binasında ağırlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Bursa’yı hizmetleriyle geleceğe taşıdıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Türkiye, hükümetimizin de destekleriyle altın çağını yaşıyor. Bizler de bu desteklerle birlikte Bursa’da eserler vermeye devam ediyoruz. Bursa’da büyük bir dönüşüm var. Bundan dolayı da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe, Osman Gazi Köprüsü, İstanbul – Bursa – İzmir otobanının yakında bitecek olmasından dolayı Bursa’nın heyecan duyduğunu sözlerine ekledi. Bursa ile İstanbul’un birbirine daha yakınlaştığını ve bu sayede turizm potansiyelinin de artacağına işaret eden Başkan Altepe, “En büyük potansiyelimiz İstanbul’du. Bu otoban bize ekonomi, turizm ve başta üretim açısından büyük avantaj sağlayacak. Bursa ve İstanbul için büyük kazanım oluyor” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, Bursa’ya desteklerinden dolayı teşekkür ettiği Bakan Bozdağ’a Bursa üretimi el yapımı kılıç hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 05.05.2016 | Okunma sayısı:4406

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu