Haberler

BAKACAK’TAN GÜVENLE BAKILACAK

Font Boyutu


28 TEMMUZ 2011

BAKACAK’TAN GÜVENLE BAKILACAK

- BURSA’YA GELEN YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN EN ÇOK ZİYARET ETTİĞİ NOKTALARDAN BİRİ OLAN ULUDAĞ’DAKİ BAKACAK MEVKİİ, MODERN BİR SEYİR TERASINA KAVUŞUYOR.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi; Uludağ’ın en fazla ziyaret edilen noktalarından biri olan Bakacak’a modern seyir terası yapıyor. Hem Bursa’yı seyretmek hem de dağ yamaçlarını ve kenti fotoğraflama konusunda eşsiz bir konumda olan Bakacak mevkiine yapılan özel seyir terasının Eylül ayı içinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

Bölgede inceleme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bakacak’ta her yıl yaşanan ve zaman zaman ölümle sonuçlanan kazaları anımsattı. “Yeni seyir terasıyla Bakacak’tan güvenle bakılacak” diyen Başkan Altepe, çelik konstrüksiyon üzerine şeffaf cam uygulamasıyla, bölgenin öneminin daha da artacağını ifade etti. Altepe, “Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nca da onaylanan proje aslında özel bir çalışmadır. Vadi üzerine uzatılan şeffaf malzeme ile hem Bursa’yı hem de Uludağ’ı seyretmek mümkün. Sadece Bursalıların değil, Bursa’ya gelen turistlerin de görmek istediği bu nokta şimdi özel bir görünüme kavuşuyor. Pek çok turist, sadece Bakacak’tan Bursa’yı seyretmek için bile Uludağ’a gelmek isteyecektir” dedi.

Uludağ’a vizyon katacak proje Eylül ayında tamamlanacak. Proje kapsamındaki seyir terası ve korkuluklar şeffaf malzemeden imal ediliyor. Bölgede yapılacak çevre düzenlemesinde ise Uludağ’ın doğal taş malzemesi kullanılacak.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 28.07.2011 | Okunma sayısı:24132

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu