Haberler

BAHÇEDE HUZUR BULUYORLAR

Font Boyutu

 15 Haziran 2010

BASIN BÜLTENİ

BAHÇEDE HUZUR BULUYORLAR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HUZUREVİ’NDE KALAN YAŞLILAR, GÜNLERİNİ HUZUREVİ BAHÇESİNDE KENDİLERİNE AYRILAN ALANDA SEBZE YETİŞTİREREK GEÇİRİYORLAR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde kalan yaşlılar, huzurevi bahçesinde kendilerine ayrılan alanda sebze yetiştirerek, hem vakit geçiriyorlar hem de üretim yapmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Büyükşehir Belediyesi Huzurevi yönetiminin 6 yıl önce huzurevi sakinlerine tahsis ettiği üretim sahası hiç boş kalmıyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında bahçedeki alanda sebze yetiştiriciliği yapan huzurevi sakinleri, günlerinin büyük bölümünü burada geçiriyor. Böylelikle boş vakitlerini değerlendiren yaşlılar, bir taraftan da sebze üretimi yapmanın mutluluğunu yaşıyor.
Huzurevi sakinlerinden 65 yaşındaki Süreyya Rodoplu ve 77 yaşındaki Halil Durgut, sebze ekim uygulamasının kendilerine terapi etkisi yaptığını ifade ederek huzurevinde bulunan bütün arkadaşlarına da bu uygulamayı önerdiler. Sebze bahçesinde domates, biber ve salatalık gibi ürünler yetiştirdiklerini belirten Halil Durgut, büyük emekler sonucu ilk mahsüllerini almanın da mutluluğunu yaşıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 15.06.2010 | Okunma sayısı:6787

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu