Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

BADEMLİ KAVŞAĞI İÇİN YIKIMLAR BAŞLADI

Sitenizde Yayınlayın...

 24 MAYIS 2012

BASIN BÜLTENİ

BADEMLİ KAVŞAĞI İÇİN YIKIMLAR BAŞLADI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KARAYOLLARI TARAFINDAN YAPILACAK OLAN BADEMLİ KAVŞAĞI’NIN BİR AN ÖNCE İHALEYE ÇIKABİLMESİ AMACIYLA KAVŞAK ALANINDA BULUNAN 5 BİNADAN KAMULAŞTIRILAN 3’ÜNÜN YIKIMINI BAŞLATTI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YOL GENİŞLETME VE TEPEDEVRENT KAVŞAĞI ÇALIŞMALARININ SÜRDÜĞÜ MUDANYA YOLU’NUN BİR ÖNCE TAMAMLANMASINI HEDEFLEDİKLERİNİ BELİRTEREK, BU AMAÇLA BADEMLİ KAVŞAĞI’NIN DA KISA SÜREDE İHALEYE ÇIKMASI İÇİN KAMULAŞTIRMA VE YIKIM ÇALIŞMALARINI BAŞLATTIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, karayolları tarafından yapılacak olan Bademli Kavşağı’nın bir an önce ihaleye çıkabilmesi amacıyla kavşak alanında bulunan 5 binadan kamulaştırılan 3’ünün yıkımını başlattı.

Bursa’nın hemen her bölgesine yapılacak, yol, kavşak, park, spor tesisi gibi hizmetler için kamulaştırma yoluna gitmek zorunda kalan Büyükşehir Belediyesi, Bademli Kavşağı yapılacak alanda bulunan 5 binadan 3’ünü kamulaştırdı. Kamulaştırılan binaların yıkım çalışmaları başlatılırken, diğer iki binanın kamulaştırılmasına yönelik sürece de hız verildi.

Mudanya yoluna köklü çözüm
Mudanya yolunun Bursa’nın sahile açılan en önemli arteri olduğunu hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu nedenle yolun 3’er şeride çıkarılması ve Tepedevrent Kavşağı çalışmalarının karayolları ekipleri tarafından hızla sürdürüldüğünü söyledi. Devam eden çalışmalar nedeniyle Mudanya’ya ulaşımda bazı sorunlar yaşandığını hatırlatan Başkan Altepe, “Bademli Kavşağı da yıllardır konuşuluyordu. Devam eden çalışmalar kapsamında bu kavşağın da yapılmasını ve bir daha Mudanya Yolu’nda herhangi bir sorun yaşanmamasını istiyoruz. Bu nedenle Karayolları tarafından yapılacak Bademli Kavşağı’nın yapılacağı noktada bulunan 5 binanın kamulaştırılması için çalışma başlatmıştık. Bu binalarda anlaşma sağlanan 3’ünün yıkımını yapıyoruz. Diğer iki bina ile ilgili şuhulandırma eksiklikleri tamamlandı. Kısa zamanda bunları da kamulaştırıp, kaldıracağız. Bu sayede Karayolları bir an önce kavşak için ihaleye çıkabilecek. Bizim hedefimizin aynı çalışmalar kapsamında bu kavşağın da bir an önce tamamlanması” diye konuştu.
Beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten’den bilgiler alan Başkan Altepe, kavşağı anayol bağlantısı üzerinde de incelemelerde bulundu. Başkan Altepe, kavşak alanının yeterli genişliğe sahip olduğunu bu nedenle inşaat çalışmalarının trafik akışını fazla etkilemeyeceğini de sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


10337_bademli_kava_bilgi_201205240856.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 24 Mayıs 2012 Saat 08:55

Okunma Sayısı: 6177

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları