Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

BADEM´den toplumsal huzura katkı

Sitenizde Yayınlayın...

11 OCAK 2016

BASIN BÜLTENİ

BADEM’DEN TOPLUMSAL HUZURA KATKI

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NCE ‘AİLELERİN MUTLULUĞU VE TOPLUMSAL HUZURU SAĞLAMAK İÇİN’ FAALİYETE ALINAN BURSA AİLE DANIŞMANLIK VE EĞİTİM MERKEZİ’NDEN (BADEM) 1 YILDA 2100 AİLE İLE 4000 BİREY FAYDALANDI.

-          BADEM’DE GÖREVLİ PSİKOLOGLARIN ÇOCUKLARIN YANI SIRA ANNE, BABA VE YAŞLILARLA İLGİLİ SIKINTILARI DİNLEYİP ÇÖZÜM ÜRETEBİLDİĞİNİ KAYDEDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, 7’DEN 70’E SIKINTI YAŞAYAN HERKESİ ÜCRETSİZ VERİLEN BU HİZMETTEN YARARLANMAYA ÇAĞIRDI.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi’nce ‘ailelerin mutluluğu ve toplumsal huzuru sağlamak için’ faaliyete alınan Bursa Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nden (BADEM) 1 yılda 2100 aile ile 4000 birey faydalandı. BADEM’de görevli psikologların çocukların yanı sıra anne, baba ve yaşlılarla ilgili sıkıntıları dinleyip çözüm üretebildiğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 7’den 70’e sıkıntı yaşayan herkesi ücretsiz verilen bu hizmetten yararlanmaya çağırdı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa halkının ruh sağlığını koruyan ve geliştiren birimi BADEM, her geçen gün etkinliğini artırıyor. İlk olarak Gemlik Paşa Konağı’nda hizmete sunulan, ardından İncirli ve Heykel’deki şubeleriyle faaliyet alanını 3 ayrı noktaya taşıyan merkez, 1 yılda 2100 aile ile 4000 bireye hizmet vererek bölgesel çapta büyük başarıya imza attı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BADEM’in Heykel’de bulunan birimini ziyaret ederek, sürdürülen çalışmalar hakkında Kurum Koordinatörü Eda Abdullahoğlu’ndan bilgiler aldı. Başkan Altepe, ziyarette yaptığı konuşmada, Bursa’nın huzur kenti olması yolundaki faaliyetleri her alanda sürdürdüklerini vurguladı. Bir yandan fiziki yatırımları gerçekleştirerek şehri güzelleştirirken diğer yandan şehir insanına yönelik çalışmaları hizmete aldıklarını belirten Başkan Altepe, özellikle ailelerin mutluluğu ve toplum huzurunun sağlanması noktasında BADEM aracılığıyla tüm bireylere ulaştıklarını vurguladı.

Başkan Altepe, konuşmasında, merkezin işleyişine de değindi. BADEM’den 7’den 70’e sıkıntılı olan herkesin faydalanabildiğini belirten Başkan Altepe, kurum bünyesinde görevli psikologların gelen her danışanla görüşüp sohbet ettiğini, çeşitli metotlarla deney uygulayarak sorunları ortaya çıkardığını ve çözüm bulduğunu söyledi. Merkezin sadece çocuklarla değil ebeveyn ve yaşlılarla da ilgilendiğini, kesin sonuç için gereken her türlü desteği verdiğini kaydeden Başkan Altepe, “Halkımızın ‘birbirine anlatarak’ geldiği kurum şubelerinde geçen 12 ay içerisinde 2100’ün üzerinde aile istifade etti. 4000’in üzerinde de çalışma gerçekleşti. Gerçekten güzel bir çalışma ve ailelerimiz bundan büyük mutluluk duyuyor. Her geçen gün de buradan destek alan insan sayısı artıyor” dedi. Başta çocuklar olmak üzere psikolojik danışmanlık desteği almak isteyen tüm bireyleri BADEM şubelerine davet eden Başkan Altepe, hedeflerinin Bursalıların daha mutlu olması ve yaşam kalitesinin artması olduğunu ifade etti.

BADEM’in faaliyeti konusunda bilgiler veren Psikolog Sümeyra Altan ise, asıl görev alanlarının aileyi koruyucu ve önleyici çalışmalar olduğunu anlattı. Çocuklarıyla ilgili problem yaşayan ebeveynlerin kendilerinden destek alabileceğini söyleyen Altan, aynı zamanda yetişkinlere yönelik de hizmet verdiklerini kaydetti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 


23117_BOS_BULTEN_201701111101.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 11 Ocak 2017 Saat 11:00

Okunma Sayısı: 1630

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları