Haberler

BACA TEMİZLİĞİNE DİKKAT

Font Boyutu

20 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

BACA TEMİZLİĞİNE DİKKAT

BURSA – Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personeline yönelik düzenlenen ‘Doğalgazlı Bacaların Bakım ve Temizliği’ konulu eğitimde, baca temizliği konusunda yapılması gerekenler değerlendirildi.

Büyükşehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından İtfaiye Daire Başkanlığı eğitim salonundan düzenlenen seminerde, Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Teknik Uzmanı Ethem Şenol Gök, konutlarda ve işyerlerinde baca temizliğinin önemine değindi. Gök, özellikle kış dönemi bacaların çekişi, baca yangınları ve zehirlenmelerin önlenmesi konusunda çalışmalarını katılımcılarla paylaştı.
Seminerle baca temizliği konusunda itfaiye personelinin bilinçlendirilmesini amaçladıklarını kaydeden yetkililer, vatandaşların baca temizliği için Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın 443 34 52 numaralı telefonundan bilgi alabileceklerini, ve yangın ihbarlarında kullanılan 110 hattının baca temizliğiyle ilgili meşgul edilmemesi gerektiğini belirtti. Baca yangınlarının önlenmesi ve zehirlenme olaylarının yaşanmaması için yılda en az 1 kez bacaların temizlenmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar, bu konuda tek yetkilinin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olduğunu ifade ederek, ihtiyaç durumunda Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesinde yer alan ‘Baca Temizleme Dilekçesi’nin doldurulup itfaiyeye başvurulması gerektiği ve başvuruların da 2 gün içinde yerine getirildiğini kaydetti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 20.07.2011 | Okunma sayısı:5201

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir