Haberler

BACA TEMİZLİĞİNDE TEK YETKİLİ BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ

Font Boyutu

7 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

BACA TEMİZLİĞİNDE TEK YETKİLİ BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILAN DENETİMLERDE İLGİLİ ŞARTNAMEYE UYMAYAN ÖZEL BACA TEMİZLEME FİRMALARININ YETKİLERİ İPTAL EDİLDİ.
- BACALARINI TEMİZLETMEK İSTEYEN VATANDAŞLARIN, BU KONUDA TEK YETKİLİ OLAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYESİ’NE BAŞVURMALARI GEREKİYOR.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan denetimlerde, izin verilecek firmalara ait baca temizleme şartnamesine uymadıkları tespit edilen özel baca temizleme firmalarının sözleşmeleri iptal edildi.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın sağlıklı bir şehir olması için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, yangın ve zehirlenmelere karşı vatandaşları uyararak, bacaların itfaiyeye temizletilmesi çağrısında bulundu. Bacaların temizliği konusunda vatandaşları uyaran Doğan, doğalgazlı bacaların yılda en az bir, katı yakıtlı bacaların ise en az iki kez temizletilmesi gerektiğini hatırlattı. Vatandaşlara duyarlılık çağrısında bulunan Doğan, tıkalı bacaların yangınlara davetiye çıkardığını ifade ederek, baca temizliğinde Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin tercih edilmesi gerektiğini söyledi.
Baca temizliği yapan firmaların yetki sahibi olup olmadığının sorgulanması gerektiğini belirten Doğan, “Büyükşehir Belediyesi’nin adı veya logosu kullanılarak ev ve işyerlerine cezai işlem yapılacağı tehdidiyle karşılaşan vatandaşlarımız, şikayetlerini itfaiyenin 110 numaralı telefonuna bildirmeliler” dedi.
Büyükşehir Belediyesi’nin yapılan denetimler sonucunda, ‘İzin Verilecek Firmalara Ait Baca Temizleme Şartnamesi’ne uymadıkları tespit edilen İnter, Anakent, Enerji, Murat Aslandoğan adlı özel baca temizlik firmalarının sözleşmelerini iptal ettiğini dile getiren Doğan, şu an Bursa’da yetki sahibi olan özel baca temizleme firması bulunmadığını, baca temizliği yaptırmak isteyen vatandaşların da Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ne başvurmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 07.06.2011 | Okunma sayısı:17279

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir