Haberler

Babalar bilinçli, çocuklar mutlu

Font Boyutu

23 OCAK 2018

BASIN BÜLTENİ

Babalar bilinçli, çocuklar mutlu

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve AÇEV “İlk İş Babalık” diyor.
Büyükşehir Belediyesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Baba Destek Programı’ sona erdi, eğitimlere katılan babalar belgelerini aldı.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi ve AÇEV “İlk İş Babalık” diyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Baba Destek Programı’ sona erdi, eğitimlere katılan babalar belgelerini aldı.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile çocuğun gelişiminde babaların önemine dikkat çeken Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Baba Destek Programı (BADEP)’, belediye personeli babalara yönelik olarak gerçekleştirildi.

Babaların çocuk gelişimindeki rollerini güçlendirmek amacıyla 1996 yılından bu yana babalara yönelik eğitimler düzenleyen AÇEV, bu yıl "İlk İş Babalık" kampanyası ile babaların çocuklarıyla karşılıklı ve yakın ilişki kurmasının önemine dikkat çekti.

AÇEV’in farklı illerde yürüttüğü ‘Baba Destek Programı (BADEP)’ eğitimleri, bu kez Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle belediye personeline yönelik düzenlendi. Babanın çocuk gelişiminde aktif rol ve sorumluluk alması amacıyla uygulanan ve 12 hafta süren programa katılan babalara sertifikaları törenle verildi. AÇEV gönüllü eğitimcilerinin gerçekleştirdiği programa katılan 31 baba, sertifika heyecanını da eş ve çocuklarıyla paylaştı. Baba olarak çocuklarının hayatındaki rolleri, çocukların gelişimine nasıl destek olacakları ve çocuklarıyla etkili iletişim kurma yöntemleri hakkında bilgi ve becerilerini güçlendirme fırsatı bulan babalar ve aileleri, 12 haftalık süreçte yaşadıkları olumlu gelişimleri paylaştı. Programa emeği geçenlere Büyükşehir Belediyesi’ne dair hediyelerin verildiği sertifika töreni, günün anısına hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 23.01.2018 | Okunma sayısı:1720

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir