Haberler

Baba Sultan Parkında büyük dönüşüm başladı

Font Boyutu

28 EYLÜL 2017

BASIN BÜLTENİ

BABA SULTAN PARKINDA BÜYÜK DÖNÜŞÜM BAŞLADI
- KENT MERKEZİNDEKİ DÜZENLENMİŞ YEŞİL ALAN MİKTARINI ARTIRMA ÇALIŞMALARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YENİŞEHİR İLÇESİNDE VATANDAŞLARIN EN ÖNEMLİ BULUŞMA NOKTALARINDAN OLAN BABA SULTAN PARKI’NI DA SİL BAŞTAN YENİLİYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, PROJE KAPSAMINDA PARKIN ÇEVRE DUVARLARINDAN SOSYAL DONATI ALANLARINA KADAR TAMAMEN YENİLECEĞİNİ VE ÇALIŞMALARI ÖNÜMÜZDEKİ YAZA KADAR BİTİRMEYİ AMAÇLADIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA - Kent merkezindeki düzenlenmiş yeşil alan miktarını artırma çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir ilçesinde vatandaşların en önemli buluşma noktalarından olan Baba Sultan Parkı’nı da sil baştan yeniliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, proje kapsamında parkın çevre duvarlarından sosyal donatı alanlarına kadar tamamen yenileceğini ve çalışmaları önümüzdeki yaza kadar bitirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Bursa’da hayata geçirdiği yatırımlarla kentin yaşam kalitesini her geçen yıl daha da yukarılara taşıyan Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede altyapıdan ulaşıma, spordan kırsal kalkınmaya kadar her alanda önemli yatırımları yapmaya devam ediyor. Yenişehir ilçesinde de ulaşımdan sulama göletlerine ve tarihi Sinan Paşa Külliyesi’nin restorasyonuna kadar önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de ilçe halkının en önemli buluşma noktalarından olan Baba Sultan Parkı’nı sil baştan yeniliyor. İçinde Orhan Gazi döneminde yaptırılan tarihi Postinpuş Zaviyesi’nin de bulunduğu yaklaşık 26 bin metrekare alan çevre duvarlarının yenilenmesinden, yürüyüş yollarına, dinlenme alanlarından çocuk oyun alanlarına kadar yeniden düzenleniyor.

Önümüzdeki yaza yetişecek
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile birlikte Baba Sultan Parkı’nda devam eden yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Yeniden ‘Yeşil Bursa’ hedefiyle kent merkezindeki yeşil alan düzenleme çalışmalarını hızla sürdürdüklerini dile getiren Başkan Altepe, merkeze sonradan bağlanan ilçelerde de düzenlenmiş yeşil alan miktarının artırılması için çalıştıklarını söyledi. Baba Sultan Parkı’nın Yenişehir’in merkezinde önemli bir buluşma noktası olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “İçinde tarihi Postinpuş zaviyesinin de bulunduğu 26 bin metrekare alanı yeni baştan düzenliyoruz. Çevre taş duvarlarından başlayarak, yürüyüş yolları, dinlenme alanları ve çocuk oyun alanları yapacağız. Önümüzdeki yaza yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de ilçeye değer katan yatırımları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 28.09.2017 | Okunma sayısı:3002

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu