Haberler

Avustralya’dan İpekböceği’ne övgü

Font Boyutu

 23 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

AVUSTRALYA’DAN İPEKBÖCEĞİ’NE ÖVGÜ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET EDEN AVUSTRALYA BAŞKONSOLOSU VE TİCARET ATAŞESİ LINO STRANGIS, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ÖNCÜLÜĞÜNDE YAPILAN İPEKBÖCEĞİ TRAMVAYLARINDAN ÖVGÜYLE BAHSETTİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç tarafından heykel tarihi binada kabul edilen Avustralya Başkonsolosu ve Ticaret Ataşesi Lino Strangis Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde yapılan ipek böceği tramvaylarından övgüyle söz ederken, böylesine önemli bir projeye imzasını atan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi tebrik etti.

“Başkan Altepe Bursa’nın vizyonunu değiştirdi”
Ziyarette konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, bu dönem Başkan Altepe’nin çok önemli projelerle Bursa’nın vizyonunu değiştirdiğini dile getirdi. Özellikle bu dönem tamamlanan yerli tramvay ipekböceği projesi ve devam eden teleferik projesi gibi büyük projelerin Bursa’nın değerine değer kattığını belirten Ödünç, bu projeleri hayata geçiren Başkan Altepe’nin kentin geleceğini şekillendirdiğini ifade etti.

Avustralya ile işbirliği çağrısı
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç tarafından kabul edilen Strangis, Bursa’ya hayran kaldığını ve şehrin doğal ve tarihi kimliğinden çok etkilendiğini ifade etti. Bursa’nın ticaret ve sanayi bakımından Türkiye’nin önemli bir merkezi olduğuna dikkat çeken Strangis, Bursa ile Avustralya’nın ticari ilişkilerini geliştirmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Ayrıca Bursa’yı gezerken ipekböceği tramvayını gördüğünü ayrıca yerli malı olduğunu duyduğunda çok şaşırdığını ve Avustralya ile bu noktada ticari ilişkiler geliştirmek adına girişimlerde bulunacağını belirtti.
Ziyaretin ardından Başkanvekili Ödünç Strangis’e, yapmış olduğu ziyaretlerinden dolayı plaket ve ‘Yaşayan Müze Kent Bursa’ kitabını hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.10.2013 | Okunma sayısı:2836

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir