Haberler

AVRUPA DOSTLUK ORKESTRASI BURSA’DA

Font Boyutu

2 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

AVRUPA DOSTLUK ORKESTRASI BURSA’DA
-FARKLI KÜLTÜRLERİN MÜZİK PAYDASINDA AYNI SAHNEDE BİR ARAYA GELECEĞİ MUHTEŞEM KONSER, 3 HAZİRAN CUMA (YARIN) SAAT 20.30’DA ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Almanya’da kardeş okulları Rathenow Müzik Okulu öğrencileriyle bir araya gelen ve 230 kişilik dev bir sanatçı topluluğu ile konser veren Bursa Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, bu kez de Alman konuklarını Bursa’da ağırlıyor.

Almanya’nın Brandenburg Eyaleti Rathenow şehrindeki Rathenow Müzik Okulu ile 2004 yılından itibaren kardeş okul projesini sürdüren Bursa Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle sürdürülen proje kapsamında, 3 Haziran Cuma günü (YARIN) saat 20.30’da Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) konser verecek.
Projeye destek veren Rathenow Müzik Okulu’nun Estonya/Talin, Letonya/Riga ve Almanya/Meckenbeuren şehirlerindeki kardeş okullarının da katılacağı konserde, 4 ülkeden beş şehrin sanatçıları Bursa’da muhteşem bir konsere imzasını atacak.
Film müziklerinden ilahilere kadar geniş bir repertuarın sunulacağı konsere, Büyükşehir Belediyesi Dünya Müzik Dostları Çoksesli Korosu da renk katacak. Swen Pech, Jüri-Ruut Kangur, Çağrı Şen ve Levent Sezgin şefliğinde aynı sahneyi paylaşacak olan sanatçılara Devrim Demirel, Elif Şahin ve Hüseyin Parkan Sanlıkol da eşlik edecek.
Müziğin evrensel buluşmasına sahne olacak konserde, farklı dili konuşan bambaşka kültürlere ve dinlere mensup insanlar ‘müzik’ paydasında bir araya gelerek, dünyaya barış mesajları verecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 02.06.2011 | Okunma sayısı:4690

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir