Haberler

ATICILAR SAHASI YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Font Boyutu

 8 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

ATICILAR SAHASI YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR
- ATICILAR SPOR KOMPLEKSİ’NDE SOYUNMA ODALARININ İNŞAATLARI BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANIRKEN, SAHALARIN DA YENİ SEZONA YETİŞTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR.
- BAŞKAN ALTEPE, AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERDİKLERİNİ BELİRTEREK, ATICILAR SPOR KOMPLEKSİNİN TAMAMLANMASININ ARDINDAN SPORUN KALBİNİN BU BÖLGEDE ATACAĞINI SÖYLEDİ.
- BURSA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU BAŞKANI CEMAL VARDAR, ATICILAR SAHALARININ YENİ SEZONA YETİŞECEK OLMASININ AMATÖR KULÜPLER ADINA MUTLULUK VERİCİ OLDUĞUNU KAYDETTİ.

BURSA – Bursa’da yaz aylarında toz, toprak, kış aylarında ise çamur içinde mücadele veren amatör spor kulüplerinin özlemle beklediği Atıcılar Spor Kompleksi’nde sona gelindi. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Atıcılar Spor Kompleksi’nde soyunma odalarının inşaatları büyük ölçüde tamamlandı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Altepe, sahaları da yeni sezona yetiştirmek için yoğun çaba harcadıklarını söyledi.

Bursa’nın her köşesini spor tesisleri ile donatmak üzere kısa sürede 80’in üzerinde projenin startını veren Büyükşehir Belediyesi, süper amatör küme, 1. ve 2. amatör küme, gençler ligi, U 15-16 maçlarının yapıldığı Atıcılar sahalarını modern bir komplekse dönüştürme çalışmalarına hız verdi. Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar ile birlikte yaklaşık 61 bin metrekarelik alan üzerinde yapılacak spor kompleksindeki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Altepe, soyunma odası inşaatlarının tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi.

Eylül’de maçlar burada yapılacak
Spor konusunda Bursa’nın önemli bir altyapısı bulunduğunu ve bu potansiyeli en iyi şekilde kullanmak amacıyla bu dönem tesisleşmeye önem verdiklerini dile getiren Başkan Altepe, spor salonları ve yüzme havuzlarının yanında amatör kulüplerinin rahatlıkla maçlarını yapabileceği alanlar oluşturduklarını söyledi. Amatör kulüplerin kendi semtlerinde ve kendi seyircileri önünde maçlarını yapabilmesini hedeflediklerini dile getiren Başkan Altepe, “Amatör takımlarımız da iç saha ve deplasman atmosferini yaşamalı. Atıcılar sahası da bölgedeki amatör kulüplere hizmet verecek önemli bir tesis. Soyunma odaları büyük ölçüde tamamlandı. Hemen sahaların çalışmasını başlatıyoruz ve Eylül ayında burada maçların yapılmasını hedefliyoruz” dedi.

Amatöre büyük hizmet
Amatör spor kulüpleri açısından Atıcılar sahalarının büyük önem taşıdığını dile getiren Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar da genç sporcuların artık daha sağlıklı ve konforlu bir ortamda spor yapacağını vurguladı. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları sayesinde amatör kulüplerin altın çağını yaşadığını kaydeden Vardar, “Başkanımız sahanın yeni sezona yetiştirileceğini açıkladı. Ben de hem federasyonum hem de tüm amatör kulüpler adına kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Atıcılar spor kompleksi
Yeni sezona yetiştirilmesi planlanan spor kompleksi içinde 3 katlı idari bina, 3 adet soyunma birimi, 3 adet suni çim futbol sahası, 230 metre atletizm koşu parkuru, 1300 metrekare atletizm antrenman sahası, 1400 metre çevre koşu parkuru, 3 adet 50’şer kişilik portatif seyirci platformu ve 450 araç kapasiteli otopark bulunacak.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 08.07.2011 | Okunma sayısı:11405

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu