Haberler

Atatürk’ün memleketine Bursa meydanı

Font Boyutu

 28 OCAK 2014

BASIN BÜLTENİ

ATATÜRK’ÜN MEMLEKETİNE BURSA MEYDANI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN BABASI ALİ RIZA BEY’İN KÖYÜ KOCACIK’IN DA BAĞLI BULUNDUĞU MAKEDONYA’NIN JUPA BÖLGESİNE BİR BURSA MEYDANI KURACAKLARINI AÇIKLADI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün babası Ali Rıza Bey’in köyü Kocacık’ın da bağlı bulunduğu Makedonya’nın Jupa bölgesine bir Bursa meydanı kuracaklarını açıkladı.

Başkan Altepe, Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbraim, İmar Müdürü Şain Şakir, Ata Belediye Lisesi Müdürü Akif Selman, Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu Müdürü Muzaffer Süleyman ve Namık Kemal Halk Oyunları Derneği (NAKEM) Başkanı Hüseyin Özkan’ı ağırladı. Mahfel Sosyal Tesisleri’ndeki görüşmede, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Jupa’ya yapacağı Bursa meydanıyla inşaat çalışmaları süren Jupa belediye binasına sağlanacak destek gündeme geldi.
Dost ve kardeş Balkan ülkeleriyle ilgili çalışmalarının devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balkanlar’daki Müslümanların her daim yanında olmak istediklerini söyledi. Balkanlar’ın Türkiye ve Bursa açısından çok önemli olduğunu belirten ve soydaşlara sahip çıkmayı görev bildiklerini ifade eden Başkan Altepe, “Jupa da Makedonya’daki Türkler açısından önemi bulunan bir yer. Çünkü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün babası Ali Rıza Bey’in köyü olan Kocacık, Jupa’ya bağlı. Bizler Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak, Ali Rıza Bey’in memleketine destek vereceğiz” dedi.

Başbakan Erdoğan, açacak
Daha önce Makedonya’nın birçok bölgesinde yatırım yaptıklarını hatırlatan Başkan Altepe, Jupa’ya bir Bursa meydanı kurmayı ve devam eden belediye başkanlık binasının eksikliklerini gidermeyi gündeme aldıklarını söyledi. Çalışmaların ilerleyen günlerde başlayacağını bildiren Başkan Altepe, “Ali Rıza Bey’in evini açmak için bölgeye gidecek Başbakanımızla birlikte inşallah yaptığımız yatırımları da hizmete sokacağız” diye konuştu.
Bursa’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbraim ise, ‘sıcak yaklaşımı nedeniyle’ Makedonya, Jupa ve Kocacık halkı adına Başkan Altepe’ye teşekkürlerini iletti.
Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbraim, Kocacık’ta TİKA tarafından yaptırılan müzenin açılışı için Başkan Altepe’yi ülkelerine davet etti. Ziyaretin ardından Başkan Altepe, misafir belediye başkanına el yapımı bir Bursa bıçağı hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 28.01.2014 | Okunma sayısı:4227

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu