Haberler

ATATÜRK STADI LİGE YETİŞECEK

Font Boyutu

16 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

ATATÜRK STADI LİGE YETİŞECEK
- BAŞKAN ALTEPE BURSASPOR KULÜBÜ BAŞKANI İBRAHİM YAZICI, TEKNİK DİREKTÖR ERTUĞRUL SAĞLAM VE AK PARTİ İL BAŞKANI NAGİP VARDAR’LA BİRLİKTE ATATÜRK STADYUMUNDAKİ İNŞAAT ÇALIŞMALARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU.
- BAŞKAN ALTEPE VE BURSASPOR BAŞKANI YAZICI, YENİLEME ÇALIŞMALARININ BELİRLENEN TAKVİME GÖRE HIZLA DEVAM ETTİĞİNİ, YENİ SEZONUN İLK LİG MAÇININ DA ATATÜRK STADINDA OYNANABİLECEĞİNİ BELİRTTİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar’la birlikte Atatürk Stadyumu’ndaki yenileme çalışmalarında incelemelerde bulundu.
Bursaspor’un şampiyonluğunun ardından Avrupa Şampiyonlar Ligi maçlarının Bursa’da yapılabilmesi için Atatürk Stadyumu’nda başlatılan çalışmalar 24 saatlik çalışmayla hızla devam ediyor. Atatürk Stadyumu’nun UEFA kriterlerine uygun hale getirilmesi için yapılan düzenleme çalışmalarını inceleyen Başkan Recep Altepe, çalışmaların başlamasından bu yana henüz bir ay geçmemesine rağmen inşaatta önemli bir aşamaya gelindiğine dikkati çekti. Önümüzdeki 10 gün içerisinde düzenleme çalışmalarıyla ilgili ciddi mesafeler alınacağını ve Atatürk Stadyumu’nda önemli değişikliklerin göze çarpacağına işaret eden Başkan Altepe, “Atatürk Stadyumu, hem Şampiyonlar Ligi’ne hem de Türkcell Süper Lige yetişecek. Karar verilip, iyi çalışıldığında her şey yapılabiliyor” dedi.

“Hedef yeni stadyum”
Başkan Altepe, Atatürk Stadyumu’nun standartlarını yükseltip, maçların oynanabilir hale gelmesinin ardından bir an önce yeni stadyumla ilgili çalışmaları hızlandırmayı hedeflediklerini söyledi. Atatürk Stadı’nın çatı sistemlerinin değişmesiyle ilgili bir soruya cevap veren Başkan Altepe, “Hedefimiz yeni stadyum. Atatürk Stadı son 2 sezonunu yaşıyor. Mevcut yenilemeler ve kriterlerin yükseltilmesi bu stat için yeterli. Yeni stadyumu bir an önce Bursa’ya kazandırmak istiyoruz. Yeni stadyum tamamlandığında Atatürk Stadı Bursa’nın ikinci stadyumu olacak” diye konuştu.

“Bursa taraftarı şampiyonlar ligini Bursa’da izleyecek”
Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı da stadyumdaki çalışmalarının herhangi bir gecikmeye mahal vermeden devam ettiğini belirtti. Bursaspor’un Şampiyonlar Ligi maçlarını başka bir şehirde oynamasının kimse tarafından kabul edilemeyeceğini ifade eden Yazıcı, “Biz de böyle düşündüğümüz için ligin bitmesinin ardından hemen çalışmalara başladık. Bugün Atatürk Stadyumu’nun kriter eksiklikleri hızla gideriliyor. Gerek sahada gerekse tribünlerde ve sosyal donatı alanlardaki çalışmalar devam ediyor. İnşaat takviminde bir aksama yok. Atatürk Stadyumu, lig maçlarına da yetişecek. Bursa taraftarı Bursa’da iyi bir Şampiyonlar Ligi izleyecek” şeklinde konuştu.

“Herkes üzerine düşeni yapıyor”
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını hatırlatarak, bu başarıda tüm Bursa’nın katkısının olduğunu söyledi. Takımın sağlıklı şartlarda çalışması için verdiği destek için Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve kulüp yönetimine teşekkür eden Sağlam, “Herkes üzerine düşen görevi yapıyor. Bugünlere gelirken verilen destek bundan sonra da devam ediyor. Herkes Bursaspor, Bursa’nın menfaati için nasıl daha iyi çalışılabileceğini düşündüğü sürece başarılarımız devam edecektir” diye konuştu.
Başkan Altepe ve beraberindeki heyet daha sonra stadyumdaki yenileme çalışmalarını yapan yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 16.06.2010 | Okunma sayısı:9660

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu