Haberler

ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ VİTRİNE ÇIKIYOR

Font Boyutu

 İnşaatı devam eden Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu projenin tamamlandığında Bursa’nın kongre turizminden hak ettiği payı alacağını belirterek, “Bursa mart ayından sonra önemli toplantıların ve kongrelerin yapıldığı bir merkez olacak” dedi.

Başkan Altepe, bürokratlar ve teknokratlarıyla birlikte yaptığı incelemelerde, Bursa’nın bu dönemde bir turizm, kültür ve kongre kenti olması için çalıştıklarını belirtti. Bursa’nın kongre ve turizm kenti olmasını sağlayacak tüm kriterlere uyması için çalışmalara hız verildiğini ifade eden Başkan Altepe, başta konaklama tesisleri olmak üzere, şehir içindeki havaalanının faaliyete geçmesinden, turizm sektöründeki hizmetlere kadar her yatırımı takip ettiklerini söyledi.

“İlk kongre Haziran’da”
Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nin bu alandaki en önemli projelerden biri olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Kongre merkezi bittiğinde Bursa’ya yurt içinden ve yurt dışından binlerce misafiri ağırlayacağız. Bursa’nın ekonomisine de önemli ölçüde katkı sağlayacak kongre merkezi projesini 3 ayda bitirmek istiyoruz. Önümüzdeki yaz aylarında burayı kongre merkezi olarak faaliyete açmayı hedefliyoruz. Özellikle haziran ayında diş hekimlerinin önemli bir konferansı var. Onu burada gerçekleştirmek istiyoruz. Bursa mart ayından sonra önemli toplantıların ve kongrelerin yapıldığı bir merkez olacak” dedi.

“Eksiklerimizi tamamlayıp, hak ettiğimiz payı alacağız”
Bursa herkesin görmek ve ziyaret etmek istediği bir yer olduğuna dikkati çeken Başkan Altepe, “İnsanlar artık kongrelerini değişik şehirlerde yapmak istiyorlar. Bu konuda Bursa’ya da önemli bir talep olduğunu biliyoruz. Eksiklerimizi tamamladığımız takdirde Bursa’nın kongre turizminden payını gerektiği şekilde alacağına inanıyorum” diye konuştu.

“Salonlarıyla Türkiye’nin en nitelikli kongre ve kültür merkezi olacak”
Proje tamamlandığında Bursa’nın yüksek nitelikli sanatlarının gerçekleştirileceği Türkiye’nin en kapsamlı sahnesine sahip olacağını belirten Başkan Altepe, “1800 kişilik büyük bir salon, 800 kişilik ve 400 kişilik kongre ve toplantı salonları ile 1000 kişilik balo salonunun yer alacağı kongre ve kültür merkezi Bursa’ya ayrı bir özellik katacak. Bu proje bittiğinde Bursa’ya can verecek, ekonomiye de hareket getirecek” şeklinde konuştu. Başkan Altepe, inşaatın tüm bölümlerinde incelemelerde bulunarak, yüklenici firma temsilcilerinden çalışmaların durumu hakkında bilgi aldı.

Tarih: 07.12.2009 | Okunma sayısı:6596

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir