Haberler

ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ’NE ÖZEL EKİP

Font Boyutu

 14 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ’NE ÖZEL EKİP
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN MERİNOS’TA YAPILANDIRILAN VE KENTE ‘KONGRE KENTİ’ VİZYONU KAZANDIRAN ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ, ALANINDA UZMAN DENEYİMLİ BİR KADRO İLE YÖNETİLECEK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE: “ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BİR SINAVI OLACAK.”

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı dünyanın sayılı turizm kentleri arasında sokan Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nden sorumlu yeni ekiple bir araya geldi.
Bursa’nın yüz akı hizmetlerinden, Merinos Parkı’nda bulunan Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki çalışmaları yürütmek üzere görevlendirilen yönetim kurulu ve personelle görüşen Başkan Altepe, donanımlı kadronun, sorumluluk bilinciyle çalışacağına inandığını ve kenti geleceğe taşıyacak önemli bir konumda rol aldıklarını kaydetti.

“Hedefimiz, burayı en iyi şekilde işletmektir”
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerden yöneticilerle personelin dahil olduğu ekip, deneyimli kadrosuyla dikkat çekiyor. Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala’dan Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki çalışmaları ve ekiple ilgili bilgiler alan Başkan Altepe, birçok ülkede incelemelerde bulunduklarına değinerek, “Çoğu incelemelerimizde devletin yaptığı yatırımları değerlendirdik ve bu noktada Atatürk Kongre Kültür Merkezi, birçok yönüyle öne çıktı. Hedefimiz, burayı en iyi şekilde işletilip kullanılmasıdır” dedi.
Mekanda iyi hizmet verilmesinin önemine işaret eden Başkan Altepe, “Atatürk Kongre Kültür Merkezi için özel bir ekip oluşturduk. Belediyemizin imkanlarıyla bu çalışmayı başlattık ve herkes seçilerek bu deneyimli kadro oluşturuldu. Mekanın Bursa’ya yakışır şekilde işletilmesini amaçlıyoruz. Herkesin bu konuda sorumlu davranacağına inanıyorum. Türkiye’de herkes Bursa’da kongre yapmak isteyecek. Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Büyükşehir Belediyesi’nin bir sınavı olacak” diye konuştu.

Büyükşehir’in yönetim modeli
Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Semih Pala da Büyükşehir Belediyesi’nin tüm şirketlerinden personelin görevlendirildiği Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin, Büyükşehir Belediyesi’nin yönetim modelini gözler önüne serdiğini anlattı. Eski Merinos Fabrikası’nın yerinde yapılandırılan merkezin, Bursa’nın dünyaya açılan önemli bir kongre merkezi olduğunu belirten Pala, “Gelişen ve değişen Bursa’nın dünyaya yönelik faaliyetlerinin merkezi konumunda olacak Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde, Büyükşehir Belediyesi’nin farklı bir yönetim modeli uygulanacak. Bu kapsamda Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde eksiksiz, verimli ve en iyi şekilde hizmet verilebilmesi, her türlü organizasyon ve etkinliğin tam olarak yapılabilmesi, sevk ve idaredeki koordinasyonun sağlanması, etkinlik ve organizasyonların planlanması, düzenli tahsislerin yapılması, ihtiyaçların tek elden yürütülmesi, verimli ve üstün hizmet sunulması hedefleriyle bir yönetim kurulu oluşturuldu” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin başkanlığında, Mehmet Semih Pala, Aziz Elbas, Neşet Çakmaklı, Zeynel Abidin Turan, Cemil Tekin ve Birgül Yıldız Günay’dan oluşturulan yönetim kurulunun kararları doğrultusunda; Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki rezervasyonlar ve ikram işleri ile teknik işlerden BURFAŞ, temizlik ve teşrifat işlerinden BİNTED, otoparklardan BURBAK ve sigorta işlerinden BURKENT sorumlu olarak çalışmalarına devam edecek. Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki tanıtım ve pazarlama işlemleri için de ekip hazırlığını tamamladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 14.05.2010 | Okunma sayısı:7499

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir