Haberler

Atatürk Kent Ormanı’nda dönüşüm başladı

 25 ŞUBAT 2015

BASIN BÜLTENİ

ATATÜRK KENT ORMANI’NDA DÖNÜŞÜM BAŞLADI
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TAHSİSİNDEN SONRA NİLÜFER BELEDİYESİ TARAFINDAN TRAFOSUNDAN AYDINLATMA EKİPMANLARINA, YANGIN HİDRATLARINDAN ELEKTRİK KABLOLARINA KADAR BİRÇOK MALZEMENİN SÖKÜLDÜĞÜ ATATÜRK KENT ORMANI’NDAKİ EKSİKLİKLER BİR BİR GİDERİLİYOR.
- SÖKÜLEN TRAFONUN YERİNE YENİSİ MONTE EDİLİRKEN, ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ALANIN ESKİDEN OLDUĞU GİBİ YİNE VATANDAŞLARA HİZMET VERECEĞİNİ, SADECE HİZMET VEREN KURUMUN DEĞİŞTİĞİNİ SÖYLEDİ.
- SÖKÜLEN TÜM MALZEMELERİN YERİNE DAHA GÜÇLÜ VE KALİTELİLERİNİN MONTE EDİLDİĞİNİ İFADE EDEN BAŞKAN ALTEPE, BÜYÜKŞEHİR FARKININ BURADA DA EN KISA ZAMANDA HİSSEDİLECEĞİNİ KAYDETTİ.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisinden sonra Nilüfer Belediyesi tarafından trafosundan aydınlatma ekipmanlarına, yangın hidratlarından elektrik kablolarına kadar birçok malzemenin söküldüğü Atatürk Kent Ormanı’ndaki eksiklikler bir bir gideriliyor. Sökülen trafonun yerine yenisi monte edilirken, çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, alanın eskiden olduğu gibi yine vatandaşlara hizmet vereceğini, sadece hizmet veren kurumun değiştiğini söyledi. Sökülen tüm malzemelerin yerine daha güçlü ve kalitelilerinin monte edildiğini ifade eden Başkan Altepe, Büyükşehir farkının burada da en kısa zamanda hissedileceğini kaydetti.

Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent haline getirmek amacıyla kente 2 milyon metrekareye yakın yeşil alan kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer Belediyesi’nden devredilen Odunluk’taki Atatürk Kent Ormanı’nda da çalışmalara başladı. Devir işlemlerinin ardından Nilüfer Belediyesi tarafından sökülen trafo, aydınlatma ekipmanları, elektrik kabloları ve yangın hidratlarıyla ilgili tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından eksikliklerin giderilmesi çalışmalarına hızla başlandı. Yaklaşık 1 milyon 300 bin metrekare alan üzerindeki bölgenin elektrik ihtiyacını karşılayan ancak Nilüfer Belediyesi tarafından sökülerek götürülen trafonun yerine, yenisinin montajı tamamlandı.

Sadece hizmet eden değişti
Bölgede devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Parkın Büyükşehir’e tahsisisin ardından yapılan incelemede, önemli bir tahribat saptandığını dile getiren Başkan Altepe, eksikliklerin giderilerek bölgenin yeniden vatandaşların kullanımına açılacağını vurguladı. Eskiden olduğu gibi bölgenin yine halka hizmet vereceğini ve bu noktada hiçbir değişiklik olmayacağını ifade eden Başkan Altepe, “Burada sadece hizmet eden kurum değişti. 10 bin metrekarenin üzerindeki tüm parklar Büyükşehir’e devredildi. Kısa zamanda buraya da Büyükşehir Belediyesi’nin elinin değdiği belli olacak. Çünkü sökülen tüm malzemelerin yerine daha güçlü ve kalitelilerinin montajı yapılıyor. Büyükşehir’in hizmet kalitesi önümüzdeki günlerde burada da en iyi şekilde görülecek. Şimdiden halkımıza hayırlı olsun” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 25.02.2015 | Okunma sayısı:4479

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir