Haberler

Aşure kazanları Bursalılar için kaynadı

Font Boyutu

 6 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

AŞURE KAZANLARI BURSALILAR İÇİN KAYNADI

-          BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE HAYIRSEVER VATANDALAR TARAFINDAN TARİHİ ÇARŞI VE HANLAR BÖLGESİ’NİN DEĞİŞİK BÖLGELERİNE KURULAN STANTLARDA 10 BİNLERCE BURSALIYA AŞURE İKRAM EDİLDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi, her yıl Muharrem ayı nedeniyle gerçekleştirdiği aşure ikramını bu yıl da sürdürdü. Orhangazi Parkı’nda kurulan stantlarda 10 bini aşkın kişiye aşure dağıtıldı.

Bursa’yı geleceğe taşıyan projeleri bir bir gerçekleştirirken, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın geliştirilmesine de büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi tarafından Muharrem ayında her yıl geleneksel olarak düzenlenen aşure ikramı bu sene de Orhangazi Parkı’nda gerçekleştirildi. Parkta kurulan stantlarda Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 bini aşkın kişiye aşure ikramı yapıldı.

Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Bursa Valisi İzzettin Küçük, aşure kazanının başına geçip vatandaşlara aşure ikram etti. Muharrem ayının anlamına dikkati çeken ve Türk kültürünün önemli değerlerinden paylaşma ve dayanışmanın önemini ifade eden Başkan Altepe, “Muharrem ayı önemli bir ay. Bu geleneği en iyi şekilde yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Her yıl geleneksel olarak Muharrem ayında vatandaşlarımıza aşure ikram ediyoruz. Bu güzel günde herkes birlik, beraberlik ve huzur ortamında bir araya geliyor” diye konuştu.

Başkan Altepe, daha sonra çarşı esnafı tarafından Uzun Çarşı’da gerçekleştirilen aşure ikramına da katıldı. Başkan Altepe, burada da Vali İzzettin Küçük ile birlikte vatandaşlara aşure dağıttı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 06.10.2017 | Okunma sayısı:1687

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu