Haberler

Aşure kazanları birlik için kaynadı

Font Boyutu

 15 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

AŞURE KAZANLARI BİRLİK İÇİN KAYNADI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HER YIL MUHARREM AYI NEDENİYLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ AŞURE İKRAMINI BU YIL DA ORHANGAZİ PARKI’NDA DEVAM ETTİRDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi, her yıl Muharrem ayı nedeniyle gerçekleştirdiği aşure ikramını bu yıl da devam ettirdi. Orhangazi Parkı’nda farklı noktalara kurulan stantlarda binlerce kişiye aşure dağıtıldı.

Bir yandan Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın geliştirilmesine yönelik faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda her yıl geleneksel olarak Muharrem Ayı’nda düzenlenen aşure ikramı bu yıl da Orhangazi Parkı’nda gerçekleştirildi. 10 ayrı noktaya kurulan Büyükşehir Belediyesi stantlarında, binlerce vatandaş ile esnafa sıcak aşure ikram edildi. Aşure etkinliğine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de aşure kazanının başına geçip, vatandaşlara aşure ikram etti.
Türk kültüründeki geleneklerin büyük bir bölümünün toplumsal dayanışma temalı olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Muharrem ayı birçok acı ve sevincin yaşandığı önemli bir ay. Bu geleneği en iyi şekilde yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu ay toplumumuza birlik, beraberlik ve huzur getirsin” dedi.
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 15.11.2013 | Okunma sayısı:3052

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu