Haberler

Arı yetiştiricilerine bilimsel destek

Font Boyutu

 02 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

ARI YETİŞTİRECİLERİNE BİLİMSEL DESTEK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRSAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANLIĞI ÖNCÜLÜĞÜNDE ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİNİN KATILIMIYLA ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ YAPAN KİŞİLERE EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ.

BURSA– Bursa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmaya destek olacak hamlelerine bir yenisini daha ekleyerek arı yetiştiricilerine bu alanda uzman öğretim üyelerinin katılımıyla eğitim semineri düzenledi.

Eğitim semineri öncesinde konuşan Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Yetişkan Keskin, Büyükşehir Belediyesi’nde yeni kurulan bir birim olduklarına değinerek, tarımsal kalkınmaya yönelik çalışmalar düzenleyerek, bu alanda üretim yapan kişilere destek olacaklarını ifade etti. Tarımsal kalkınmaya yönelik öncelikle üretim noktasında vatandaşlara her türlü imkanı sağlayacaklarını ve ürünlerin gelişimi ve pazarlaması noktasında destek olacaklarını belirtti.
Düzenlenen bu eğitim semineriyle arı yetiştiriciliği yapan 45 üreticiye Büyükşehir Belediyesi olarak 450 adet arı kovanı verildiğine değinen Keskin, yapılan bu hizmetlerin gelecekte daha da artacağını ve üretim yapan herkese tam destek olacaklarının müjdesini verdi. Büyükşehir Belediyesi olarak arı yetiştiriciliğine bilimsel anlamda katkının yapılması gerektiğini ifade eden Keskin, bu yüzden Uludağ Üniversitesi ile işbirliği yaparak üreticilerin gelişimine katkı sağlamayı amaçladıklarını ifade etti. Düzenlenen seminere Uludağ Üniversitesi Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hasan Oruç, Prof. Dr. Levent Aydın, Dr. Mesut Ertan Güneş ve Ar.Gör. Özgür Selçuk katıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 02.12.2014 | Okunma sayısı:2428

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu