Haberler

Araplar’dan Bursa’ya hastane ve okul

Font Boyutu

 27 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

ARAPLAR’DAN BURSA’YA HASTANE VE OKUL
- SUUDİ ARABİSTANLI ABDUL GANİ HÜSEYİN HAMED YATIRIM FİRMASI, BURSA’DA 100 YATAKLI HASTANE VE 1700 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ OKUL KURMAK İÇİN DÜĞMEYE BASTI.
- FİRMA YETKİLİLERİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET EDEREK, YAPILACAK YATIRIMLAR HAKKINDA BAŞKANVEKİLİ ŞÜKRÜ KÖSE’Yİ BİLGİLENDİRDİ.

BURSA - Suudi Arabistanlı Abdul Gani Hüseyin Hamed yatırım firması, Bursa’da 100 yataklı hastane ve 1700 öğrenci kapasiteli okul kurmak için düğmeye bastı. Firma yetkilileri, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek, yapılacak yatırımlar hakkında Başkanvekili Şükrü Köse’yi bilgilendirdi.

BUSKİ’deki başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete, Abdul Gani Hüseyin Hamed Yönetim Kurulu Başkanı Eymen Hamed, Genel Müdür Hani Keçda ve Proje Mühendisi Muhammed Celal katıldı.

“Burası evimiz gibi”
Abdul Gani Hüseyin Hamed Yönetim Kurulu Başkanı Eymen Hamed, Bursa’ya uluslararası ölçekte 100 yataklı bir hastane ve 1700 öğrenci kapasiteli uluslararası okul kuracaklarını açıkladı. Yatırımlarla ilgili tüm hazırlıkları tamamladıklarını ve yasal izinler için sürecin tamamlanmasını beklediklerini ifade eden Hamed, hastane ile okulun Osmangazi İlçesi’nde olacağını belirtti. İnşaatı 1.5 yıl içerisinde tamamlamayı öngördüklerini, hastanede Türk ve yabancı doktorların çalışacağını, 300-400 kişilik bir istihdamın oluşacağını söyleyen Hamed, okulda da Türk ve yabancı öğrencilerin eğitim göreceğini, ana dillerin Türkçe ile Arapça olacağını söyledi. Türkiye’de Bursa’yı çok sevdiğini ve 50 yıldır gidip geldiğini vurgulayan Hamed, “Bursa, stratejik ve her tarafa yakın olan bir yer. Kendi evimiz gibi görüyor ve burayı çok seviyoruz. O nedenle böyle bir seçim yaptık” dedi.

Büyükşehir’den tam destek
Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şükrü Köse ise, yapılacak yatırımlara tam destek vereceklerini bildirdi. Arapları bir milletten çok kardeş olarak gördüklerini, ikili ilişkilerde profesyonel iş ahlakının yanında kardeşlik hukukunu da gözettiklerini belirten Başkanvekili Köse, yapılacak yatırımların şimdiden hayırlı ve örnek olmasını diledi.
Başkanvekili Köse, ziyaretin anısına konuklarına Bursa’ya has hediyeler takdim etti. Ziyaret, çektirilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.11.2014 | Okunma sayısı:2998

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu