Haberler

ARAP ÜLKELERİ TURİZM TEŞKİLATI BAŞKANI MERİNOS AKKM’DE

Font Boyutu

26 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

ARAP ÜLKELERİ TURİZM TEŞKİLATI BAŞKANI MERİNOS AKKM’DE
- ARAP ÜLKELERİ TURİZM TEŞKİLATI BAŞKANI BANDAR FAHAD AL FEHAİD, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN İŞLETİLEN VE YÖNETİLEN ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ’Nİ (MERİNOS AKKM) GEZDİ.

BURSA – Bursa Valisi Şahabettin Harput’un davetiyle Bursa’ya gelen Arap Ülkeleri Turizm Teşkilatı Başkanı Bandar Fahad Al Fehaid, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ve yönetilen Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ni (Merinos AKKM) gezdi.

Arap Ülkeleri Turizm Teşkilatı Başkanı Bandar Fahad Al Fehaid ve beraberindeki heyet, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala ve BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy tarafından karşılandı. Osmangazi, Orhangazi, Hüdavendigar salonları ile Merinos Fuar alanını gezen Al Fehaid, Genel Sekreter Seyfettin Avşar ve Genel Koordinatör Mehmet Semih Pala’dan mekanlar hakkında detaylı bilgi aldı. Kongre merkezini çok beğendiğini dile getiren Al Fehaid, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Merinos AKKM yetkililerini tebrik etti. Bursa Valisi Şahabettin Harput ile yaptıkları görüşmeden de bahseden Al Fehaid, Bursa’nın 2013 yılı için Arap Birliği tarafından ana destinasyon merkezi ilan edildiğini belirtti. Al Fehaid, 2012 yılında “Expo 2012 İslam ve Arap Turizm Fuarı’nın yapılmasına karar verdiklerini söyledi.
Gezinin ardından Kongre Kafe’ye geçen heyet ve beraberindekilere Bursa Büyükşehir Belediyesi Recep Altepe de katıldı. Merinos Fabrikası’nın geçmişi hakkında ve Merinos AKKM’nin kuruluş süreci hakkında bilgi veren Başkan Altepe, Bursa’da sürmekte olan ve yapılması planlanan yatırımları anlattı. Başkan Altepe, Yunuseli Havaalanı’nı da yakın bir zamanda daha aktif hale getireceklerini belirtti.
Ziyaretin sonunda Arap Ülkeleri Turizm Teşkilatı Başkanı Bandar Fahad Al Fehaid ve beraberindeki heyete, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yayınlarının ve Merinos AKKM’yi tanıtan broşürlerin yer aldığı İngilizce set hediye edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 26.07.2011 | Okunma sayısı:4720

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu