Haberler

Antrenörlere ‘elit sporcu’ semineri

Font Boyutu

 29 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

ANTRENÖRLERE ‘ELİT SPORCU’ SEMİNERİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’UN TÜM BRANŞ BAŞ ANTRENÖRLERİ HAVUZLU PARK SOSYAL TESİSLERİ KONFERANS SALONU’NDA, ‘SPORCU SAĞLIĞI VE ELİT SPORCU YETİŞTİRME’ SEMİNERİNDE BİR ARAYA GELDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyespor’un tüm branş baş antrenörleri Havuzlu Park Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda, ‘Sporcu Sağlığı ve Elit Sporcu Yetiştirme’ seminerinde bir araya geldi.

Toplam 20 ayrı branş ile bütün yaş kategorilerinde Bursa’ya hizmet veren, sporda Türkiye ve Avrupa’daki başarıları ile parmak ısırtan Bursa Büyükşehir Belediyespor’un tüm branş baş antrenörleri Havuzlu Park Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda, Sporcu Sağlığı ve Elit Sporcu yetiştirme seminerinde bir araya geldi. GATA Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Yanmış ve Spor Bilimci Sadık Şatıroğlu tarafından verilen seminerde; Elit sporcu yetiştirmede bilimsel desteğin önemi, performans, spor bilimci desteği, psikolog desteği ve diyet konuları anlatıldı.

Büyükşehir Belediyespor Kulübü Branş Baş Antrenörlerinin yanı sıra seminere, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin de katıldı. Seminerin açılışında konuşan Süleyman Şahin, “Bu tür seminerlerin gerekliliği ortada ama maalesef ki spor kulüplerimizin çoğu bu tür etkinliklere dahil olmuyor. Bursa’da Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü öncülük etti. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ederim. Bu tür etkinlikler hem antrenörlerimizin kendilerini geliştirmek, elit sporcu yetiştirme ve sporcuya doğru antrenmanı yaptırma ve doğru yönlendirmek için gerçekten çok faydalı olacaktır” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.12.2014 | Okunma sayısı:1521

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir