Haberler

Ankara’ya Bursa imzası

Font Boyutu

30 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

Ankara’ya Bursa imzası
- Ankara’da düzenlenen ‘79. Büyük Atatürk Koşusu’nda Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Sabahat Akpınar, şampiyon oldu.

BURSA – Atatürk’ün Ankara’ya gidişinin 95. yıldönümü nedeniyle bu yıl 79.’su düzenlenen ‘Büyük Atatürk Koşusu’nda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü rüzgarı esti.

Bu sezon pistlerde fırtına gibi esen, her yarıştan dereceyle dönen Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Atletizm sporcusu Sabahat Akpınar, Ankara’da da yüzlerce kişiyi geride bırakarak birincilik kupasını Bursa’ya getirdi. Dikmen Keklikpınarı’nda başlayarak Ankara Garı’nda sona eren toplam 10 bin 800 metrelik koşuda kadınlar kategorisinde Sabahat Akpınar 34.32’lik derecesiyle birinci oldu. Kürsünün ikinci sırasında 35.02’lik derecesiyle Şeyma Yıldız yer alırken, Meryem Eroğlu ise 35.27’lük derecesiyle yarışı üçüncü sırada tamamladı. 4 sporcuyla yarışmaya katılan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Atletizm takımından Fatma Hacıköylü 4, Duygu Boyan 5 ve Ekin Esra Kalır da 6. sırada yer aldı. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü atletizm takımı, elde ettikleri başarıyla Ankara’dan da takım halinde şampiyon olarak Bursa’ya döndü.
Yarışın şampiyonu Sabahat Akpınar, ödülünü Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Özekinci’nin elinden aldı. Akpınar, yarışı ilk defa kazandığını ve çok mutlu olduğunu belirterek, “Çok heyecanlı ve sevinçliyim. Aileme, kulübümüze, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve değerli antrenörlerime bana verdikleri destekler nedeniyle teşekkür ediyorum. Umarım bu formayla daha çok başarılar yakalarım” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 30.12.2014 | Okunma sayısı:1812

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir