Haberler

ANKARA’DAN ÖDÜLLE DÖNDÜLER

Font Boyutu

2 Haziran 2010

BASIN BÜLTENİ

ANKARA’DAN ÖDÜLLE DÖNDÜLER
- BURSA KENT KONSEYİ BÜNYESİNDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN DÜNYA MÜZİĞİ DERNEĞİ ÇOK SESLİ KOROSU, ANKARA’DAKİ ’15. TÜRKİYE KOROLAR ŞENLİĞİ’NDE BURSA’YI BAŞARIYLA TEMSİL EDEREK ‘SAHNE HAKİMİYETİ, KORO DİSİPLİNİ VE GÖRÜNÜMDE BAŞARI’ ÖDÜLÜNÜ KAZANDI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Müzik Eğitimi Çalışma Grubu, Ankara’da gerçekleştirilen ’15. Türkiye Korolar Şenliği’nde ‘Sahne Hakimiyeti, Koro Disiplini ve Görünümde Başarı’ ödülü aldı.

Türkiye Polifonik Korolar Derneği tarafından Ankara’da düzenlenen ’15. Türkiye Korolar Şenliği’ne Bursa Kent Konseyi’ni temsilen 45 kişi katıldı. Bursa Kent Konseyi Müzik Eğitimi Çalışma Grubu bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dünya Müziği Derneği Çok Sesli Korosu, Ankara’dan ‘Sahne Hakimiyeti, Koro Disiplini ve Görünümde Başarı’ ödülüyle döndü.
Jüri Başkanı Prof. Mustafa Apaydın, jüri üyesi Prof. Ayşe Meral ve diğer üyelerden büyük övgüler alan koro, Bursa’yı büyük bir başarıyla temsil etti. Şef Levent Sezgin’i özellikle tebrik eden Apaydın, “Bursa, böyle bir koroya sahip olduğu için çok şanslı. Yıllardır keyifle izlediğimiz koronun gelişimini de fark edebiliyoruz. Her geçen gün daha da başarılı olan koro, Türkiye’nin diğer kentlerine de amatör çok sesli koroların kurulması noktasında örnek oluyor” diye konuştu.
Bursa Kent Konseyi’nin Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki ofislerinde çalışmalarına devam eden Müzik Eğitim Çalışma Grubu üyeleri de Ankara’ya gitmeleri noktasında kendilerine destek veren Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala’ya teşekkür etti. Pala ise, koronun başarısıyla Bursa’yı gururlandırdığını dile getirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 02.06.2010 | Okunma sayısı:4678

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir