Haberler

ANKARA KALESİ’NDE BURSA EVİ YÜKSELİYOR

Font Boyutu

 3 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

ANKARA KALESİ’NDE BURSA EVİ YÜKSELİYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SOSYAL TESİS AĞINA ANKARA KALESİ’NDE İNŞAATI DEVAM EDEN BURSA EVİ’Nİ DE EKLİYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ANKARA’DAKİ BURSA LOBİSİNE GÜÇ KATMAK VE ANKARA’DA YAŞAYAN BURSALILARI TEK ÇATI ALTINDA BİR ARAYA GETİRMEK AMACIYLA BAŞLATTIKLARI ÇALIŞMALARI 3 AY İÇİNDE TAMAMLAMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

ANKARA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, sosyal tesis ağına Ankara Kalesi’nde inşaatı devam eden Bursa Evi’ni de ekliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ankara’daki Bursa lobisine güç katmak ve Ankara’da yaşayan Bursalıları tek çatı altında bir araya getirmek amacıyla başlattıkları çalışmaları 3 ay içinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Bursa Derneği’nin Ankara Kalesi’ndeki 146 metrekarelik dernek binasının, talebi karşılamakta güçlük çekmesi üzerine devreye giren Büyükşehir Belediyesi, kalenin hemen girişindeki iki binayı da kamulaştırarak, Başkent’e Bursa Evi kazandırılması için çalışmaları başlatmıştı. Harabe halindeki sivil mimarlık örneği yapıların yıkılmasının ardından rekonstrüksiyon çalışmaları da tamamlanıp, restorasyon inşaatına başlandı. Ankara’daki Bursalıların buluşma mekanı olacak tesislerde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yüklenici firmanın sorumlularından çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Buluşma noktası olacak
Ankara’da 9 binin üzerinde Bursalı bürokrat olduğunu ifade eden Başkan Altepe, Ankara ile ilişkilerin daha da güçlendirilmesi amacıyla bu projeyi önemsediklerini söyledi. Başkent’in en önemli noktası olan kale içine bir sosyal tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Altepe, “Bu tesis gerek bakanlıklar gerekse genel müdürlüklerde çalışan Bursalıların buluşma mekanı olacak. Ankara’daki Bursa lobisinin güçlenmesi ve Bursa için üretilecek fikirlerin burada şekillenmesini hedefliyoruz. İnşaatımız hızla yükselmeye başladı. Hedefimiz 3 ay içinde burayı bitirip bahar aylarında açılış yapmak” dedi.
Bursa Evi’nde restorasyon çalışmalarının başlamasıyla Ankara Kalesi’ne de bir hareket geldiğini kaydeden Başkan Altepe, kale içindeki diğer sivil mimarlık örneği yapıların da Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilmeye başlandığını, yakın bir zamanda Ankara Kalesi’nin Başkent’in en ayrıcalıklı mekanı haline geleceğini vurguladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 03.01.2013 | Okunma sayısı:8840

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu