Haberler

Anadolu yedi renk

Font Boyutu

27 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

Anadolu yedi renk
- Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Türk Halk Müziği Bölümü sanatçılarının Şehir Kütüphanesi’nde gerçekleştirdiği ‘Yedi Renk Anadolu Türküleri’ konseri sanatseverlere keyifli saatler yaşattı.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi, birbirinden güzel konserlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü ile Kütüphaneler Şube Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Yedi Renk Anadolu Türküleri’ konseri, sanatseverleri en sevilen Türk Halk Müziği eserleriyle bir araya getirdi.
Şehir Kütüphanesi Üftade Gösteri ve Konferans Salonu’nda sahneye çıkan Emel Örgün Kurt güzel sesiyle konsere renk katarken, saz sanatçıları Selçuk Oruç, Emrah İnanır, Ayşenur Menteşe, Kemal Beygirci ve Cemil Menteşe de enstrümanlarıyla Bursalıları tadına doyulmaz bir müzik yolculuğuna çıkardılar. Sahne performanslarıyla dinleyicilerden bol bol alkış alan sanatçılara, konserin ardından eski Bursa Milletvekili Zafer Hıdıroğlu, Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürü Arzu Kuzgun, Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Türk Halk Müziği Bölüm Başkanı Hamit Gazigil ve Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Koordinatörü Enes Hanpa teşekkür belgelerini verdiler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.02.2014 | Okunma sayısı:2229

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir