Haberler

ANA ARTERLERE NEŞTER

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi güvenli bir yolculuk sağlayabilmek adına şehir içindeki ana arterlerde yol bakım, onarım ve genişletme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, İnönü Caddesi’nin devamı olan Demirtaş Yolu’nun (Eski Gemlik Yolu) batı yakasında 4 metrelik genişletme ile asfalt yenileme çalışmasını sürdürürken, Mudanya Yolu’nda ise Esentepe Kavşağı ile Filament Kavşağı arasında Mudanya’ya gidiş istikametinde 1 kilometrelik servis yolu açma çalışması yapıyor.

 

Demirtaş Yolu’nda genişletme

Eski Gemlik Yolu’nda Yasemin Park Kavşağı’ndan sonraki 3 kilometrelik bölümde yürütülen çalışmalar çerçevesinde yolun batı tarafında 4 metrelik bir genişletme çalışması yapılıyor. 3 kilometrelik yolun 750 metrelik bölümünde kazı ve dolgu çalışmaları tamamlanırken, kalan 2 bin 250 metrelik çalışmaların ise 1,5 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. Mülkiyetler elverdiği sürece yolun doğu kısmında da bazı noktalarda genişletmeye gidilebileceğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, BUSKİ tarafından gerçekleştirilecek içme suyu drenaj çalışmasının ardından yapılacak asfaltlama çalışmalarıyla birlikte Demirtaş Yolu’ndaki çalışmayı Kasım ayının başlarında tamamlamayı hedeflediklerini kaydettiler. Bölgede oturan vatandaşlar, yıllardır çektikleri sıkıntıyı gidereceğinin sözünü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye, sözünü kısa sürede tutmasından dolayı teşekkür ettiler.

 

Sanayi Caddesi’ne servis yolu

Diğer taraftan kentin bir başka ana arteri olan Sanayi Caddesi’nin (Mudanya Yolu) Mudanya’ya gidiş istikametinde ise servis yolu inşaatı devam ediyor. Esentepe Kavşağı’ndan başlayarak Filament Kavşağı’na kadar olan yolun 1 kilometrelik bölümüne 6 metre genişliğinde servis yolu inşa ediliyor. 300 metrelik bölümünün kazı ve dolgu çalışmaları tamamlanan servis yolunun da yine Demirtaş Yolu ile birlikte 1,5 ayda tamamlanarak hizmete açılmasının planlandığı bildirildi.

Tarih: 18.09.2009 | Okunma sayısı:5895

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir