Haberler

AMATÖR SPORUN GURUR GECESİ

Font Boyutu

2 ARALIK 2010

BASIN BÜLTENİ

AMATÖR SPORUN GURUR GECESİ
- BURSA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU İLE TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU’NUN 30. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN SPOR KENTİ OLMASI İÇİN SPORUN TÜM BRANŞLARINI DESTEKLEDİKLERİNİ BELİRTEREK, BU ALANDAKİ YATIRIMLARININ SÜRECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun 30. Kuruluş yıldönümü törenle kutlandı. Geceye katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın spor kenti olması için sporun tüm branşlarını desteklediklerini belirterek, bu alandaki yatırımlarının süreceğini söyledi.

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun ev sahipliğinde Almira Otel’de düzenlenen geceye, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Vali Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Milletvekili Ali Koyuncu, Keles Belediye Başkanı Mustafa Bektaş, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursaspor Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ile spor camiasından çok sayıda seçkin isim katıldı.

“Şampiyonun Anadolu’dan çıkacağına inanıyorum”
Gecede konuşan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, gençlerin spor yapmasının önünde ne kadar mani varsa bunları ortadan kaldıracaklarının sözünü verdi. Kendisinin Kayseri Milletvekili olduğunu da hatırlatan Bakan Yıldız, son lig maçında Kayserispor’u 2-0 yenen Bursaspor’u kutladı. Bursaspor’un bu dönem de sergilediği başarıyla şampiyonluğun tesadüfi olmadığını herkese gösterdiğini dile getiren Bakan Yıldız, “Trabzonspor, Kayserispor ve Bursaspor şuanda bulundukları konum itibariyle başarılarını ortaya koyuyor. Ben bu takımlardan birinin şampiyonluk ipini göğüsleyeceğine inanıyorum” dedi.

Spora yatırımlarımız sürecek
Bursa’da herkesin yürüme mesafede ulaşabileceklerini tesislerde spor yapabilmesi için her semte spor kazandırma hedefinde olduklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, 78 spor tesisi projesi başlattıklarını ve bu tesisleri birer birer hizmete açmaya başladıklarını söyledi. Bursa’nın sanayi, turizm, tarım kenti kimliklerine ‘spor kenti’ kimliğini de kazandırmakta kararlı olduklarını dile getiren Başkan Altepe, “Spor yapan gençler daha disiplinli ve vizyon sahibi oldukları için onlardan kimseye zarar gelmez. Bu nedenle gençlerimizin spor yapması önünde hiçbir engel bırakmayacağız” diye konuştu.
Vali Şahabettin Harput da, Bursa’da 400 spor kulübünde 105 bin lisanlı sporcu olduğunu hatırlatarak, Bursaspor’un başarısının da bu güçlü altyapıdan kaynaklandığını belirtti.
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Baykan, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından temeli atılan Atıcılar Spor Kompleksi projesini hayranlıkla incelediğini belirterek, “Bursa’da spora yapılan yatırımlar nedeniyle önemli bir karar aldık. Konfederasyon olarak Türkiye genelinde amatör spora katkı sağlayan belediyeler haritası hazırlayacağız. Böylece spora destek veren ve vermeyen belediyelerimiz ortaya çıkacak” dedi. Başkan, Bursa’da amatör sporun gelişimine büyük bir ivme kazandıran Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar ise, Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı desteklerle amatör sporun altın çağını yaşadığını belirtti.
Gecede, spora olan katkıları nedeniyle Başkan Altepe’ye Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından plaket verildi. Başkan Altepe’ye plaketi, Vali Şahabettin Harput verdi.
Kuruluş yıldönümü pastasının kesilmesiyle sona eren gecede sergilenen Büyükşehir Belediyesi Atıcılar Spor Kompleksi projesinin maketleri de katılımcılar tarafından ilgiyle incelendi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 02.12.2010 | Okunma sayısı:8785

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu