Haberler

AMATÖR KULÜPLERE DESTEK SÜRÜYOR

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gençlerin spora ilk adımı attığı amatör kulüplere bugüne kadar verdikleri desteğin bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Başkan Recep Altepe, Mimarsinan Spor Kulübü yönetimini Heykel’deki tarihi binada kabul etti. Kulüp Başkanı ve aynı zamanda Mimarsinan Mahallesi Muhtarı Muhsin Sak, 50 sporcularının bulunduğunu ve idmanlarını Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’nin üstünde bulunan Milli Emlak’a ait toprak sahada yaptıklarını kaydetti. Sak, Başkan Altepe’den kulübe ait bir tesis yapılması için destek istedi. Çelebi Mehmet Spor Kulübü ile ortak kullandıkları sahanın, bir işletmeciye ihale edildiğini belirten Sak, mevcut alanın Siteler, Bağlaraltı ve Mimarsinan Mahallelerindeki gençler tarafından da kullanıldığını, işletmeciye verilmesi halinde gençlerin spor yapacak alanı kalmayacağını vurguladı.

Başkan Recep Altepe ise Milli Emlak’a ait olan bölgenin planlarda spor alanı olarak göründüğünü ve mutlaka amatör sporcular için kullanılacağını belirtti. Bölgenin son durumu ile ilgili olarak Defterdar Metin Otak ile telefonla görüşen Başkan Altepe, bölgenin spor faaliyetleri dışında kullandırılmayacağını açıkladı. Mimarsinan Spor Kulübü Yönetimi, Başkan Altepe’ye 16 numaralı kırmızı-beyaz bir forma hediye etti.

Yıldırım Mahallesi’nde 1977 yılından beri faaliyet gösteren ancak bir yönetim binaları bulunmayan Ayyıldız Spor Kulübü yöneticileri de Başkan Altepe’yi makamında ziyaret etti. Kulüp Başkanı Aslan Şahinkaya, 33 yıldır faaliyet göstermelerine rağmen, bir kulüp binası edinemediklerini belirterek, Başkan Altepe’den yardım istedi.
Başkan Altepe de Yıldırım Beyazıt Lisesi yanında bulunan çocuk parkının üst kısmına ahşap bir lokal binası yapılabileceğini bununla ilgili çalışmalara hemen başlayacaklarını açıkladı.

Tarih: 20.01.2010 | Okunma sayısı:7171

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir