Haberler

AMATÖR KULÜPLER BÜYÜKŞEHİR’LE HAYAT BULUYOR

Font Boyutu

2 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

AMATÖR KULÜPLER BÜYÜKŞEHİR’LE HAYAT BULUYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK OLAN ERTUĞRULGAZİ MESKEN SPOR TESİSLERİNİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BU DÖNEM 100 SPOR TESİSİNİ KENTE KAZANDIRMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ VE BU HEDEF DOĞRULTUSUNDA YOĞUN ÇABA HARCADIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Ertuğrulgazi Mesken Spor Tesisleri’nin temeli törenle atıldı. Törende konuşan Başkan Altepe, bu dönem 100 spor tesisini kente kazandırmayı hedeflediklerini ve bu hedef doğrultusunda yoğun çaba harcadıklarını söyledi.

Eğitim kurumlarına spor salonları, mahallelere yüzme havuzları ve amatör kulüplere tesis desteği sağlamak için yoğun bir çalışma içinde olan Büyükşehir Belediyesi, spor yatırımlarına Ertuğrulgazi Mesken Spor Tesisleri’ni de ekledi. Kentin her köşesini spor yatırımları ile adeta şantiyeye çeviren Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Ertuğrulgazi Mesken Spor Tesisleri’nin temeli törenle atıldı. Milletvekili Ali Kul ve Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’in de katıldığı törende konuşan Başkan Altepe, Bursa’yı sporda da marka kent haline getirmekte kararlı olduklarını söyledi.

Tesis olmadan başarı olmaz
Spor tesislerinin yeni nesillerin sağlıklı ve donanımlı bireyler olması için büyük önem taşıdığı dile getiren Başkan Altepe, spor yatırımlarından Yıldırım’ın da önemli bir pay aldığını hatırlattı. Düzenli olarak amatör spor kulüplerini ziyaret ettiklerini ve yaşanan sorunları yakından takip ettiklerini hatırlatan Başkan Altepe, “Geçtiğimiz hafta Arabayatağı Spor Kulübü tesislerinin temelini attık. Bugün de buradayız. Biz istiyoruz ki tüm gençlerimiz başka yerlere gitmek zorunda kalmadan bulundukları semtlerde spor yapabilsin. Çünkü sporda başarı tesisleşmeye bağlı. Tesis olmadan başarı olmaz. Hangi okula ya da hangi kulübe tesis kazandırdıysak oralarda ulusal ve uluslararası başarı oranı artıyor. Bursa olarak Milli Takımlara altyapıdan sporcu gönderen ilk üç il içindeyiz. Bu tesislerle daha fazla gencimizi milli takımlara göndereceğiz” dedi.

“12 futbol sahası kazandırdık”
İlçe sınırları içinde faaliyet gösteren tüm spor kulüpleriyle yakından ilgilendiklerini ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise, bu kulüplere bugüne kadar 12 futbol sahası kazandırdıklarını kaydetti. Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle amatör kulüplerin sorunlarının en aza indirildiğini ifade eden Keskin, “Yapılaşmanın bu kadar yoğun olduğu yerde, her kulübümüze kendi semtinde saha üretmek çok zor. Ancak başka semtlerde de olsa tüm kulüplerimize saha üretme konusunda kararlıyız” diye konuştu.

“Spor artık özendiriliyor”
Geçmişte imkanları kısıtlı amatör kulüplerin toprak sahalarda çalıştıklarını hatırlatan Milletvekili Ali Kul ise, “Hele bir de yağmur yağdığı zaman çamur, batak içinde mücadele ederdi çocuklarımız. Anne babalar o halde görünce, çocuklarını spordan koparmaya çalışırdı. Ancak şimdi modern tesisler, pırıl pırıl. Çocuklarının sağlıklı ortamlarda spor yaptığını gören aileler daha çok çocuklarını spora yönlendirmeye başladı” dedi.
Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Cemal Vardar, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin destekleriyle amatör sporun altın çağını yaşadığını vurguladı.
Ertuğrulgazi Mesken Spor Kulübü Başkanı Nedim Kurtuluş, sadece futbol değil, diğer branşlarda da önemli çalışmalar yapacaklarını belirterek, özellikle kayak sporunu geliştirmek için yoğun çaba harcayacaklarını kaydetti.
Mesken Mahalle Muhtarı Keramet Ünal ise, mahalleye böyle bir tesis kazandırdıkları için Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Ertuğrulgazi Mesken Spor Tesisleri’nin temeli, Başkanı Altepe ve protokol üyeleri tarafından atıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 02.06.2011 | Okunma sayısı:6392

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu