Haberler

ALTIPARMAK’TA DEĞİŞİM BAŞLIYOR

Font Boyutu

4 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

ALTIPARMAK’TA DEĞİŞİM BAŞLIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ALTIPARMAK CADDESİ’NDEKİ CEPHE SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARINA TESCİLLİ OLAN KAYMAKAMLIK BİNASIYLA BAŞLADI.
- OSMANGAZİ KAYMAKAMLIĞI’NIN BAHÇE DUVARLARI KALDIRILACAK, TESCİLLİ BİNANIN ÖNÜ MEYDAN GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kentin en önemli vitrini olan Atatürk Caddesi’nde başlattığı cephe sağlıklaştırma çalışmaları sürerken, Altıparmak Caddesi’ndeki çalışmaların da startı verildi. Çalışmalar kapsamında tescilli olan Osmangazi Kaymakamlığı’nın bulunduğu binanın önündeki bahçe duvarları kaldırılacak, binanın önü meydan görünümüne bürünecek.

Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu ana caddelerde cephe sağlıklaştırma çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, Altıparmak Caddesi’ndeki çalışmaları Kaymakamlık binasından başlattı. Büyükşehir Belediyesi Etüt Projeler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan proje kapsamında tescilli olan binanın önünde bahçe düzenleme çalışması yapılacak. Bahçe duvarları kaldırılarak, kaldırımla bütünleşik bir meydan ortaya çıkarılacak. Binanın dış cephesi de yenilenerek, aydınlatma çalışmasıyla geceleri de dikkat çekici bir görüntü sergilenecek. Cadde boyunca uygulanacak cephe sağlıklaştırma çalışmaları için model oluşturacak Kaymakamlık binasındaki çalışmaların kısa zamanda tamamlanması hedefleniyor.

Kente gelen yerli ve yabancı turistleri ilk ağırlayan mekan olması nedeniyle Atatürk Caddesi’nde başlatılan cephe sağlıklaştırma çalışmaları hızla sürürken, Altıparmak Caddesi de bu değişime ayak uyduracak. Nostaljik tramvay hattının geçeceği Cumhuriyet Caddesi’nde de önümüzdeki günlerde başlayacak olan cephe düzenleme çalışmalarıyla, yaya ve araç trafiğinin en yoğun olduğu, Cumhuriyet, Atatürk ve Altıparmak Caddeleri modern bir görünüme kavuşacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 04.05.2010 | Okunma sayısı:9382

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir