Haberler

ALTIPARMAK’TA DEĞİŞİM BAŞLADI

Font Boyutu

21 MAYIS 2010

BASIN BÜLTENİ

ALTIPARMAK’TA DEĞİŞİM BAŞLADI
-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN, YILLARDIR BAKIM YAPILMAYAN OSMANGAZİ KAYMAKAMLIĞI’NDA BAŞLATTIĞI BİNA VE ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMASI, BURSA’NIN EN GÜZEL CADDELERİNDEN OLAN ALTIPARMAK CADDESİ’NE HAREKET GETİRECEK.

BURSA –
Yıllardır hiçbir düzenleme ve bakım yapılamayan Osmangazi Kaymakamlığı’nın çehresi, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmasıyla değişiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kaymakamlığın ardından, kentin vizyon caddelerinin sağlıklaştırılması çalışmaları kapsamında Altıparmak Caddesi’nde de çeşitli uygulamalar yapılacağını söyledi.

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Fehmi Ökten ile birlikte Altıparmak’ta bulunan Osmangazi Kaymakamlığı’nın bine ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Bursa’da kent vizyonunun geliştirilmesi ve çevrenin güzelleştirilmesi amacıyla çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Başkan Altepe, anıtsal tarihi yapılar başta olmak üzere hayata geçirilen restorasyon ve rekreasyon projeleriyle Bursa’nın tarihi değerlerini öne çıkardıklarını söyledi.
Osmangazi İlçesi’nin en önemli caddelerinden olan Altıparmak Caddesi’ndeki kaymakamlık binasında Emniyet Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü ve Mal Müdürlüğü gibi halkın en yoğun ihtiyaç duyduğu birimlerin bulunduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Osmangazi Kaymakamlığı, Cumhuriyet döneminden tescilli bir yapı. Bu yapının çevre düzenlemesinin yapılması ile binanın ana caddeyle ve diğer sokaklarla bağlantısı sağlanacak. Bursa’nın en eski yapılarından olan binanın yenilenmesi ve çevre düzenlemesiyle Altıparmak’a bir hareket getirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Caddeler yenileniyor
Altıparmak Caddesi’ndeki tramvay hattını da önümüzdeki yıl başlatmayı planladıklarını söyleyen Başkan Altepe, “Bursa’nın ana arterlerinin vizyonunun sağlanması gerek. Bursa’nın vitrini olan caddelere bir bir el atıyoruz. Atatürk Caddesi’nde başlayan cephe yenileme çalışmalarından sonra Altıparmak Caddesi’nde de Osmangazi Kaymakamlığı çevre düzenleme çalışmalarını başlattık. Yaz aylarında da Cumhuriyet Caddesi’nde çalışmalarımız başlayacak” dedi.

“Binanın çehresi değişecek”
Osmangazi Kaymakamı Osman Taştan ise çalışmalardan memnun olduğunu söyleyerek, “1948 yılında yapılan bina, önce ilköğretim okulu olarak düşünüldüğünden çevresi de okul bahçesi gibi planlanmış. Bahçe duvarlarının açılıp restore edilmesi, binanın çehresini büyük ölçüde değiştirecektir. Askerlik şubesi dışındaki tüm birimler burada faaliyet gösteriyor. Önceden kasvetli bir havası bulunan Osmangazi Kaymakamlığı, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından sonra insanların içinde bulunmaktan hoşnut olacağı bir mekan haline gelecek” şeklinde konuştu. Daha sonra binanın içini de gezen Başkan Altepe, çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını bildirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 21.05.2010 | Okunma sayısı:14821

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu