Haberler

Altınşehir Kuran Kursu’na destek sürüyor

Font Boyutu

20 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

ALTINŞEHİR KURAN KURSU’NA DESTEK SÜRÜYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ALTINŞEHİR’DE GEÇTİĞİMİZ YIL HİZMETE AÇTIĞI 15 BİN 300 METREKARE ALANLI PARKIN ARDINDAN HACI FAHRETTİN KILIÇ CAMİİ İÇİN PROJELENDİRİLEN KURAN KURSU BİNASI İÇİN DE DESTEKLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİYLE ALTINŞEHİR CAMİİ YAPTIRMA VE YAŞATMA DERNEĞİ’NCE YAPILAN BİNADA KABA İNŞAAT BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BÖLGE GENÇLİĞİNE HİZMET VERECEK OLAN BİNAYI KISA ZAMANDA TAMAMLAYIP, HİZMETE AÇMAYI PLANLADIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, Altınşehir’de geçtiğimiz yıl hizmete açtığı 15 bin 300 metrekare alanlı parkın ardından Hacı Fahrettin Kılıç Camii için projelendirilen kuran kursu binası için de desteklerini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Altınşehir Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nce yapılan binada kaba inşaat büyük ölçüde tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bölge gençliğine hizmet verecek olan binayı kısa zamanda tamamlayıp, hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi diğer taraftan mahalle halkının eksikliğini hissettiği tesisleri de ihtiyaç duyulan bölgelere kazandırıyor. Nilüfer ilçesi Altınşehir Mahallesi’ne geçtiğimiz yıl 15 bin 300 metrekare alanlı bir park kazandıran Büyükşehir Belediyesi, yine bölge halkının en önemli taleplerinden biri olan Kuran Kursu binası için de destek veriyor. Temeli geçtiğimiz yıl atılan 4 katlı binanın kaba inşaatı önemli ölçüde tamamlanırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, inşaatta incelemelerde bulundu.

Toplumsal talepler karşılanıyor
Bursa’nın her anlamda yaşanabilir ve sağlıklı bir kent olması amacıyla çalışmalarını hızla sürdürdüklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, belediyenin doğrudan yatırımlarının yanında kent dinamikleriyle işbirliği halinde yapılan yatırımlarla da toplumsal ihtiyaçların karşılandığını söyledi. Altınşehir´deki Hacı Fahrettin Kılıç Camii çevre düzenlemesi ve bölgeye park kazandırılmasının ardından bölge halkının kuran kursu için yoğun bir talepte bulunduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneğimiz Kuran kursu için tüm gücünü seferber ediyor. Onların yetişemediği yerde de Büyükşehir Belediyesi olarak biz katkı veriyoruz. Önemli bir mesafe alındı. İnşallah kısa zamanda tamamlayıp, bölge gençliğinin ve halkımızın hizmetine sunacağız. Burada gençlerimiz, kadınlarımız kuran okumayı öğrenekler. Şimdiden bölge halkı için hayırlı olsun” dedi.
Altınşehir Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Osman Çelik de temelin atıldığı ilk günden buyana yardımlarını hiç eksik etmeyen Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 20.05.2016 | Okunma sayısı:5440

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu