Haberler

ALTGEÇİTLERE MODERN GÖRÜNÜM

Font Boyutu

 Büyükşehir Belediyesi, ulaşım, kentsel dönüşüm, çevre ve sosyal hizmet alanındaki projeleriyle Bursa’yı geleceğe hazırlarken, kent estetiğini bozan görüntülerini de güzelleştiriyor.

‘Cephe Sağlıklaştırma Projesi’yle önce Atatürk Caddesi ardından da Altıparmak Caddesi’nin çehresini değiştirmek için gereken çalışmaları başlatan Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezindeki altgeçitleri de yeniledi.

Atatürk Caddesi’ndeki Yıldırım Beyazıt, Orhangazi, Osmangazi ve Atatürk altgeçitlerinin ana tabelalarını ve geçit içerisindeki reklam panolarını yenileyen Büyükşehir Belediyesi, altgeçitlerin görünümünü kent estetiğine uygun ve şehrin tarihi ve doğal yapısına yakışır hale getirdi.

Her gün binlerce kişinin ve özellikle turistlerin yoğun olarak bulunduğu kentin prestij bölgesi Atatürk Caddesi’nin iki yakasını birbirine bağlayan altgeçitlerin zaman içerisinde yıpranan ve görüntü kirliliğine sebep olan tabelalarını ahşap kaplamalı ve Büyükşehir Belediyesi logolu yeni tabelalar ile değiştirdi. Giriş tabelalarının yanı sıra altgeçit içerisindeki standart dışı, gelişi güzel konulmuş reklam panoları da Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen ölçüler doğrultusunda yenilerek modernize edildi.

Tarih: 22.12.2009 | Okunma sayısı:5898

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir