Haberler

ALTEPE: "YÜZ YILIN STADI OLACAK"

Font Boyutu

Dön ‘Yüz yılın stadı olacak’
Başkan Altepe, “Bursaspor’a çeşitli kazançlar sağlayacak, Bursa’ya özgü modern bir stadyum yapacağız” dedi.

DEĞERE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Şemsettin Şen’in sunduğu programda söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep, Bursa’ya yüz yılın stadını kazandıracaklarını söyledi. Altepe, “Biz gerçekten Bursalıyız ve Bursasporluyuz. Bursa’nın başarılı olması için elimizden gelen her türlü yardımı yapacağız. Çeşitli ortamlarda bana sorarlar ‘İkinci takımınız hangisi?’ diye, ben de Bir Bursalının ikinci bir takımı olmaz yanıtını veriyorum. Bu kentin değerlerine sahip çıkmamız gerekiyor” diye konuştu.

HEDEF ŞAMPİYONLUK OLMALI
Dünya’da en güçlü olgunun futbol olduğunu da belirten Başkan Altepe konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye’yi tanımayan insanlar ülkemizin takımlarını tanıyorlar. Bizlerde istiyoruz ki Bursaspor, Avrupa Kupalarına oynayan ve dünyadaki insanların tanıdığı bir takım olsun. Semt takımları şampiyonluğa oynuyor. Böyle büyük bir kenttin takımı neden şampiyonluğa oynamasın. Çok güzel bir ortam var.”

MİMARİ PROJE BİTİYOR
“İbrahim Yazıcı başkanımız ve yönetim kurulumuz başarılı. Çok değerli bir teknik direktörümüz var. Bu ortamı en güzel şekilde değerlendireceğiz. Biz hiçbir yerden kaynak olmasa bile `stadyumu yapacağız` demiştik. İstiyoruz ki, Türkiye’nin en güzel stadyumu Bursa’da olsun. Bursalılar 60 yıldır Altıparmak`ta maçları izliyorlar. Mimari projelerimiz bitmek üzere. Şimdi statik projelerimizin çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki yüzyıla bir stat kazandırmak istiyoruz. Bursaspor’a çeşitli kazançlar sağlayacak bir stadyum olacak.”

YAPIMINA BAŞLAYACAĞIZ
“Hazır bir proje uygulamayacağız. Her şeyi ile Bursa’ya özgü bir stadyum olacak. Mühendislik yönü ve estetik yönünden çok güzel bir yapı yapacağız. Güçlü taraftarımıza daha fazla ahenk katacak. Daha fazla seyircimiz stadyumdaki yerini alacak. Önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız. Stadı yerinde kısım kısım yapmaya başlayacağız. Bunun yanı sıra Bursaspor’un başarılı olması lazım. Heyecanını kaybetmemesi lazım. Diğer kentlerin 3’er 5’er takımları varken, Bursamızın tek takımı var. Bu da bizim avantajımız.”

Tarih: 27.08.2009 | Okunma sayısı:4555

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir