Haberler

ALTEPE: 'ROMANLAR KÜLTÜRÜMÜZÜN BİR PARÇASIDIR'

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, roman vatandaşların Türk kültürünün önemli bir parçası olduğunu belirtti.
Başkan Altepe, kendisini ziyaret eden Roman Gençlik Derneği Başkanı Selçuk Karadeniz ve yönetim kurulu üyelerini, Acemler’deki makamında ağırladı. romanların, yıllardır bu ülkenin neşesini içinde barındıran, renkli yüzleriyle tanınan, kültürümüzün farklı bir yanı olduğunun altını çizen Başkan Altepe, romanlar hakkında yayılan olumsuz düşüncelerin silinmesi gerektiğini söyledi. Başkan Altepe “Romanlar geçmişten günümüze kadar eğlenceleriyle tanınan renkli kişiliğe sahip vatandaşlarımızdır. Bu özellikleriyle onları topluma kazandırmak için çalışmalıyız. Toplumun, romanlar hakkındaki olumsuz düşüncelerden kurtulması gerekiyor. Onları topluma kazandırmak istiyorsak öncelikle bunu yapmamız şart. Bunun için de hepimize görev düşüyor” dedi.

“Romanların sorunların çözümü için herkesin desteği gerekli”
Türkiye Roman Gençlik Derneği Başkanı Selçuk Karadeniz ise yaptığı konuşmada roman dendiğinde ülkede herkesin aklına “suçlu insan” geldiğini belirterek dernek olarak bu düşünceyi yıkmak için çalıştıklarını belirtti. Sorunların çözümüyle ilgili olarak ülkedeki bütün devlet kurumlarının desteğini isteyen Karadeniz, problemlerin çözümü için kurumlar arasında bir heyet oluşturulması gerektiğini vurguladı. Sorunun temeline inmeden çözüme ulaşılamayacağını belirten Karadeniz, romanların sorunları konusunda yaptığı çalışmalardan dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür plaketi verdi.

Tarih: 24.12.2009 | Okunma sayısı:5659

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir