Haberler

Almanya Moda Haftası´na BUSMEK imzası

Font Boyutu

24 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

‘Almanya Moda Haftası’na BUSMEK imzası
- ‘Almanya Moda Haftası’ kapsamında düzenlenen ‘Oldenburg Sonbahar Modası’ sokak defilesi, BUSMEK tarafından hazırlanan Bursa’ya özgü tasarımlarla görsel bir şölene ev sahipliği yaptı.
- İstanbul Uluslararası Moda Okulu Vakko Esmod’un da katıldığı fuarda Türk tasarımcıların sunduğu özel defile, yabancı ziyaretçilerden tam not aldı.

BURSA – ‘Almanya Moda Haftası’ kapsamında düzenlenen ‘Oldenburg Sonbahar Modası’ sokak defilesi, BUSMEK tarafından hazırlanan Bursa’ya özgü tasarımlarla görsel bir şölene ev sahipliği yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Almanya’nın Oldenburg belediyeleri arasında imzalanan protokolle yıl boyunca spor, sanat, müzik gibi alanlarda Türk günleri düzenlenerek Almanya’da, Türkiye ve Bursa’nın tanıtımları yapılıyor. Bu kapsamda gerçekleşen Oldenburg Kültür Müdürlüğü Haarenstrasse Ticaret Birliği’nin düzenlediği etkinlikte ipek havlu ve Türk motiflerinin tercih edildiği kumaşlar ve işlemeler ile günlük, abiye spor giyim, bornoz, kaftan gibi tasarımlar Türk modeller tarafından sunuldu. Profesyonel eğitmenlerle birlikte modanın büyülü dünyasında yer bulmak isteyen öğrencilere yeteneklerini tanıtma fırsatı sunan etkinlikte, BUSMEK Mesleki Eğitim Merkezi Giyim Üretim Bölümü öğretmenlerinden oluşan 5 kişilik tasarım ekibinin hazırladığı 43 parçalık koleksiyon modaseverlerle buluştu. Şehir merkezine kurulan 20 platform üzerinde, 500 metrelik caddede sunulan defilede gün boyunca tanıtım anonsları yapılarak BUSMEK’in yapısı, faaliyetleri ve koleksiyonun içeriği ile tekstil ve moda sektörünün Bursa için önemi anlatıldı. Yarım saatte bir dönüşümlü olarak 6 tur şeklinde gerçekleşen defileyi yaklaşık bin kişi izledi. Defile hazırlıkları ve defile sırasında Oldenburg Belediye Başkanı Prof. Dr. Gerd Schwandner ve eşi, BUSMEK ekibini ziyaret ederek Bursa heyetine de destek oldu. Türk ve Alman ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği defilede ziyaretçiler tasarımcılarla tanışarak BUSMEK ve Bursa hakkında bilgi sahibi oldu. Defile renkli görüntülere sahne olurken, stantları ziyaret eden yabancılar ise cesur ve farklı tasarımlarıyla moda dünyasında yerini alan BUSMEK ekibini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.09.2014 | Okunma sayısı:2499

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir