Haberler

Alman öğrencilerden ´20. yıl´ ziyareti

Font Boyutu

 17 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

ALMAN ÖĞRENCİLERDEN ’20. YIL’ ZİYARETİ

-          BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN RAVENSBURG BELEDİYESİ’YLE ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ PROGRAMI KAPSAMINDA BURSA’YA GELEN 15 ALMAN LİSE ÖĞRENCİSİ, İLİŞKİLERİN 20. YILI MÜNASEBETİYLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ravensburg Belediyesi’yle öğrenci değişimi programı kapsamında Bursa’ya gelen 15 Alman lise öğrencisi, ilişkilerin 20. yılı münasebetiyle Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Alman öğrencileri Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Başkanvekili Abdullah Karadağ ağırladı. Heykel’deki tarihi başkanlık binasında yapılan görüşmeye; Bursa Büyükşehir Belediyesi’yle 20 yıldır öğrenci değişimi kapsamında programlar yürüten Almanya’nın Ravensburg Belediye Başkanı Hans Georg Kraus, Kardeş Şehir ve Okullardan Sorumlu Müdür Martina Spieler, Albert-Einstein Lisesi Müdürü Mark Overhage, Kardeş Şehir Sorumlusu Kerstin Wippich ve Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Şahin ile öğretmen heyeti katıldı.

Ravensburg Belediye Başkanı Hans Georg Kraus, Bursa Büyükşehir Belediyesi’yle öğrenci değişimi kapsamında yürüttükleri ilişkilerin 20. yılını doldurduğunu söyledi. Konuşmasında Bursa’ya 2. kez geldiğini belirten Kraus, şehrin tarihi ve modern kimliğine hayran kaldığını vurguladı. Ravensburg’un da tarihi bir kent olduğunu ve kentin modern kimlik kazanmasını önemsediklerini anlatan Kraus, bu konuda Bursa’yı örnek alabileceklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdullah Karadağ ise, misafirlerine Bursa’yla ilgili genel bilgiler verdi. Türkiye’nin ikinci büyük sanayi şehri Bursa’da 200’ü aşkın Alman sermayeli firmanın faaliyet gösterdiğini vurgulayan Karadağ, kentte yaşayan ailelerin hemen hepsinin Almanya’da bir akrabasının bulunduğunu anlattı. Başkanvekili Karadağ, gençler vasıtasıyla başlayan dostluğun sürmesi dileğinde bulundu.

Ziyaretin ardından Başkanvekili Karadağ, Alman konuğuna İznik çinili tablo ile Bursa kitabı hediye etti. Alman başkan Kraus ise, Başkanvekili Karadağ’a şehri tanıtan kitap takdim etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Almanya’da Ravensburg haricinde Rathenow ve Darmstad ile de okullar arası işbirliği bulunuyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 17.10.2014 | Okunma sayısı:1924

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu