Haberler

Alman iş adamları Bursa ile ticari ilişkileri geliştirmek istiyor

Font Boyutu

17 MART 2014

BASIN BÜLTENİ

Alman iş adamları Bursa ile ticari ilişkileri geliştirmek istiyor
- Almanya Mittlerer Niederrhein Bölge Sanayi Odası üyesi iş adamları, Bursa ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
- İş adamları Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ile bir araya gelen Alman sanayici ve iş adamları, Türkiye ile Almanya arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesini istediklerini söylediler.

Almanya Mittlerer Niederrhein Bölge Sanayi Odası üyesi iş adamları, Bursa ziyaretlerinde Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleştirilen ziyarette, Alman sanayici ve iş adamlarını Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ kabul etti.
Bursa’ya geçen yıl da geldiklerini anlatan Mittlerer Niederrhein Bölge Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Wolfram Lasseur, Türkiye ile Almanya arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek istediklerini ve bu nedenle de Bursa’daki iş adamlarıyla görüşmek üzere kente geldiklerini belirtti. Bursa’nın potansiyelini bildiklerini anlatan Lasseur, Almanya ile Türkiye arasındaki diyaloğun artmasından yana olduklarını vurguladı.
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ da konuklarına Bursa ile ilgili bilgiler vererek, “Bursa, tarihi ve kültürel değerleriyle yıldızı parlayan bir şehir. Bursa olarak her zaman diğer ülkelerle dostluğumuzun, sosyal, kültürel ve ticari ilişkilerimizin gelişmesini istiyoruz” diye konuştu. Başkanvekili Karadağ, konuklarına çini plaket ve Bursa’ya özgü hediyeler verdi. Başkanvekili Karadağ, aynı zamanda Türk Pataloji Derneği yönetim kurulu üyeleriyle de bir araya geldi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.03.2014 | Okunma sayısı:2434

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu