Haberler

ALMAN BİSİKLETÇİLER DOSTLUK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

Font Boyutu

13 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

ALMAN BİSİKLETÇİLER DOSTLUK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER
- BURSA’NIN ALMANYA’DAKİ KARDEŞ KENTİ DARMSTADT’DAN BURSA’YA GELEN BİSİKLETÇİLERİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ BİSİKLET TAKIMI KARŞILADI.
- ALMAN BİSİKLETÇİLER, BURSA İLE DARMSTADT ARASINDAKİ DOSTLUĞUN 40. YILI NEDENİYLE BURSA’YA GELMENİN HEYECANINI YAŞADIKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA – Almanya’nın Darmstadt kentinden yola çıkan bisikletçiler, dostluk için pedal çevirerek kardeş şehir Bursa’ya ulaştılar. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bisiklet takımının Hasanağa mevkiinde karşıladığı Alman bisikletçiler, karayoluyla Bursa’ya ulaşmanın heyecanını yaşadılar.

Bursa’nın Almanya´daki kardeş şehri Darmstadt´tan 1 Haziran Çarşamba günü yola çıkan Alman bisikletçiler, dostluk için pedal çevirdiler. Bursa ile Darmstadt arasındaki kardeşliğin 40. yıl kutlamaları kapsamında karayolundan Bursa´ya gelen sporcular, Bursa´yı merak ettikleri için bu geziye katıldıklarını belirtti. Bursa´da Büyükşehir Belediyespor Kulübü bisikletçileri tarafından Hasanağa mevkiinde karşılanan 14 bisikletçi, gezi kapsamında Mudanya Trilye´ye de giderek keyifli bir gün geçirdi.
Alman bisiklet grubunun lideri Michael Schwalm, uzun bir yolculuğun ardından Bursa’ya ulaşmanın heyecanını yaşadıklarını ifade ederek, “Grup olarak dostluk için yola çıktık ve kardeş şehrimiz Bursa’ya aynı heyecanla ulaştık. Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Bursa ile kardeşlik ilişkileri bizim için çok önemli. Almanya’nın Hessen eyaleti de Bursa’nın kardeşi. Hessen Eyaleti Adalet Uyum ve Avrupa´dan Sorumlu Bakanı Jörg-Uwe Hahn´ın selamlarını da iletmiş olalım” diye konuştu.
Schwalm, ayrıca 11 yıl önce Bursa’ya 4 kişi geldiklerini hatırlatarak, bu kez dostluğun 40. yılı onuruna kalabalık bir grupla Bursa’da olmaktan mutluluğunu yaşadıklarını da sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 13.06.2011 | Okunma sayısı:5976

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu