Haberler

AKOM'DA AFET RİSKİ SEFERBERLİĞİ

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi, afet riskine karşı mevcut durumunu masaya yatırarak, yol haritasını gözden geçirdi.

Bursa’da afet riskine karşı vatandaşların can ve mal kaybını en aza indirmek için kurulan Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili daire başkanlarının yanı sıra bağlı kuruluşların katılımıyla toplandı.

 

“Kendimizi ve kentimizi tanımak herşeyden önemli”

Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve AKOM Başkanı Necmettin Şenocak, AKOM’un muhtemel afetlere karşı tedbirler aldığını, vatandaşların can ve mal kaybını en aza indirmek için 24 saat görev başında olduğunu söyledi. Afet öncesinde gereken tedbirleri almanın bilincinde olduklarını ifade eden Şenocak, “AKOM olarak temel esasımız kendimizi tanımaya ve kentimizi tanımaya dayanıyor. Önce kendi zayıf yönlerimizi tespit etmemiz gerekir. Onun ardından atmamız gereken ikinci adım ise kentimizi iyi tanıyarak, şehrin tüm problemlerini yerinde tespitlerle saptayıp kentteki toplumsal odak noktalarını önceliğimiz olarak belirlemektir. Böylece afet anında hareket kabiliyetimiz önemli ölçüde artar” diye konuştu.

 

“Afette riskli bölgeler tespit edildi”

Şenocak, Büyükşehir Belediyesi Acil Eylem Planı’nın yenilenmesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, AKOM olarak Bursa’daki muhtemel afetlerin daha fazla zarar verebileceği riskli alanların şimdiden tespit edildiğini kaydetti. Şenocak, afet anında can ve mal kaybını en aza indirecek önlemleri almaya ve sürekli geliştirmeye devam ettiklerini de sözlerine ekledi. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan da mevcut durumu anlattığı toplantıda, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Tarih: 15.09.2009 | Okunma sayısı:13835

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir