Haberler

AKÇALAR MEZBAHASI KURBANA HAZIR

Font Boyutu

11 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

AKÇALAR MEZBAHASI KURBANA HAZIR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE DEVRİ NEDENİYLE ARALIK AYINDAN BU YANA KESİM YAPILMAYAN AKÇALAR MEZBAHASI, KURBAN BAYRAMI’NDA KESİM YAPILABİLECEK ŞEKİLDE DÜZENLENDİ.
- BAŞKAN ALTEPE, AKÇALAR MEZBAHASI’NIN İPTAL EDİLEN TÜM BELGELERİNİN ÇIKARILDIĞINI, BAYRAM SONUNDA YAPILACAK MODERNİZASYON ÇALIŞMALARIYLA MEZBAHANIN YENİDEN BÖLGE EKONOMİSİNE CAN VERECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne devri nedeniyle 21 Aralık’ta kesim işlemleri durdurulan Akçalar Mezbahası, Kurban Bayramı’nda kesim yapılabilecek şekilde düzenlendi. İptal edilen tüm belgeleri Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle yeniden çıkarılan mezbaha, bayram sonunda yapılacak modernizasyonun ardından bölge ekonomisine hayat vermeye devam edecek.

Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda bölge halkının taleplerinin karşılanması amacıyla yaklaşık 1 yıldır kapalı olan Akçalar Mezbahasını kesim yapılabilecek hale getirdi. Mezbahayı gezip, çalışmalar hakkında Veteriner İşleri Müdürü Tekin Akış’tan bilgiler alan Başkan Altepe, bayram nedeniyle bölge halkının bir sorun yaşamaması için mezbahanın geçici olarak açıldığını vurguladı. AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız’ın da katıldığı inceleme gezisinde çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Altepe, Akçalar Belediyesi’nin kapatılmasının ardından ilçe belediyesine devredilen mezbaha ile ilgili belgelerin iptal edildiğini kaydetti.

Bölge ekonomisinin can damarı
Akçalar bölgesinin en önemli geçim kaynağının hayvancılık olduğunu dile getiren Başkan Altepe, bölge halkının yoğun talebi nedeniyle mezbahayı yeniden ekonomiye kazandırmak için çalışma başlattıklarını ve iptal edilen tüm belgelerin yeniden çıkartıldığını vurguladı. Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından mezbahada yeniden düzenleme çalışmalarının startını verdiklerini ifade eden Başkan Altepe, “Büyük tadilat öncesi Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımızın bir sorun yaşamaması için mezbahada acil ihtiyaçları giderip, kesime hazır hale getirdik. Vatandaşlarımız bayram boyunca hayvanlarını burada kestirebilirler. Burada kesilecek hayvanlar 4 parça halinde kısa zaman içinde vatandaşlara teslim edilecek. Bayramdan hemen sonra da modernizasyon için hazırladığımız projeleri uygulamaya başlayacağız. Burası eksiden olduğu gibi modernizasyonun ardından yine bölge ekonomisinin can damarı olacak” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 11.11.2010 | Okunma sayısı:12417

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu