Haberler

AKÇALAR MEZBAHASI GÜN SAYIYOR

Font Boyutu

9 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

AKÇALAR MEZBAHASI GÜN SAYIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, AKÇALAR MEZBAHASINDA DEVAM EDEN ÇALIŞMALARIN 2 AY İÇİNDE TAMAMLANACAĞINI BELİRTEREK, BÖLGE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK MODERN BİR TESİS KAZANDIRILACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin her köşesine yaptığı yatırımlar kapsamında Akçalar mezbahasını yenileme çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Akçalar bölgesine ekonomik açıdan önemli katkılar sağlayacak mezbahanın inşaatında incelemelerde bulundu. Hizmetlerini şehrin dört bir yanına hizmetlerini ulaştırmayı amaçladıklarını kaydeden Başkan Altepe, Akçalar mezbahasının kısa süre içinde bitirileceğini belirterek, “Bursa’nın tüm eksikliklerinin giderilmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak hızlı bir şekilde çalışıyoruz. Akçalar hayvancılık yönünden en önemli bölgelerimizden biri. Bu bölgenin ekonomisinin atardamarı konumunda olan mezbaha, bölgeye hayat veriyor. Daha önce ilçe belediyesinin işletmesinde olan mezbahanın ruhsatı iptal edilmişti. Büyükşehir Belediyesi olarak ruhsatı yeniledik, yeniden aldık. Yenilenme çalışması ise hızla devam ediyor” dedi.

2 ay içerisinde tamamlanacak
Mezbahanın yenilenmesinde farklı kurum ve kuruluşlarla birlikte çalıştıklarının altını çizen Başkan Altepe, Bursa Ticaret Borsası’nın desteğiyle Büyükşehir Belediyesi olarak Akçalar mezbahasının 2 ay içerisinde hizmet verir hale geleceğini kaydetti. Hızla devam eden çalışmalar kapsamında demode sistemin komple sökülüp paslanmaz kaplamalı malzemeden yapılacağını, mekanik sistemlerin ise değiştirileceğini belirten Başkan Altepe, iç duvar kaplamalarından fayans ve seramiğine kadar her türlü ekipmanın da yenileneceğini ifade etti.
İç ve dış tesisattan, çatıya kadar her köşesi yenilenecek olan mezbahanın sağlıklı bir yapıya kavuşacağını ifade eden Başkan Altepe, “Çalışmaların tamamlanmasıyla Akçalar mezbahası, sağlıklı kullanılabilir ve modern bir yapıya sahip olacak. Hedefimiz, en geç 2 ay içerisinde inşaat çalışmalarını bitirip, mezbahayı hizmete açmak” dedi.
Hijyenik şartların oluşturulacağı mezbahanın Akçalar bölgesine ekonomik anlamda da katkı sağlayacağını vurgulayan Başkan Altepe, mezbahanın Büyükşehir Belediyesi’nin kontrol ve yönetiminde hizmet vereceğini bildirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 09.06.2011 | Okunma sayısı:6841

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu