Haberler

Akademisyenlerden BTM’ye övgü

Font Boyutu

21 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

AKADEMİSYENLERDEN BTM’YE ÖVGÜ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN BİLİM TEKNOLOJİ MERKEZİNDE İNCELEMELERDE BULUNAN BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİLERDEN OLUŞAN HEYET BTM’YE HAYRAN KALDI.
- BTM’DEN ÖVGÜ DOLU SÖZLERLE BAHSEDEN BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTE REKTÖRÜ POF.DR. ALİ SÜRMEN, “ÖĞRENCİLERİN TEORİK BİLGİLERLE BİRLİKTE PRATİK BİLGİYE DE SAHİP OLMASI GEREKİR. BU MERKEZ SAYESİNDE BU EKSİK GİDERİLECEK. EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM” DEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geleceğin bilim insanlarının yetişmesine katkı sağlamak amacıyla yaptırılan Bilim Teknoloji Merkezi (BTM), Bursa Teknik Üniversitesi’nden gelen misafirlerini ağırladı. Üniversite Rektörü Prof.Dr. Ali Sürmen, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şule Altun ve Prof. Dr. Arif Karademir öncülüğünde 150 öğrenciyle birlikte yapılan incelemelere Kültür A.Ş Genel Müdürü Rıfat Bakan eşlik etti.

“Öğrenciler pratik bilgiye de sahip olmalı”
Bilim Teknoloji Merkezi’nde öğrencileri bilimle buluşturan deney düzeneklerini inceleyen Prof. Dr. Sürmen, teorik bilginin yanında pratik bilginin önemine değinerek, “Öğrenciler, okullarda edindikleri teorik bilgi ile birlikte Bilim Teknoloji Merkezi’nde alacakları pratik eğitimi pekiştirerek bilgiyi hafızalarında daha kolay tutacaklar. Bunun neticesinde gelecekte bilim insanlarımızın sayısında önemli bir artış olacağı kanaatindeyim. Geleceğimize bırakabileceğimiz en önemli miraslardan birinin bu tür merkezler olacağını düşünüyorum. Gelişmiş ülkelerde bulunan bu tür merkezlere bizim öğrencilerimizin de sahip olmasından dolayı çok mutluyum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

“Türkiye’nin her yerine yapılmalı”
İncelemelerde bulunan Bursa Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümü öğrencilerinden Serhat Sise ise yapılan merkezin kendilerine çok fayda sağlayacağına değinerek, bu tür bilim merkezlerinin Türkiye’nin her yerine yapılmasının gerektiğinin altını çizerek, bu projeyi hayata geçiren herkese teşekkür etti.
Deney düzeneklerini inceleyen heyet, ardından “Bilimin Sultanları” isimli sergiyi gezerek burada yetkililerden sergide yer alan bölümlerle ilgili bilgi aldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 21.02.2014 | Okunma sayısı:2035

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu