Haberler

AİLELERE ÇOCUK HAKLARI SEMİNERİ

Font Boyutu

 
30 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

AİLELERE ÇOCUK HAKLARI SEMİNERİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUK MERKEZİ’NDE BİR ARAYA GELEN VATANDAŞLAR, “İSLAM’DA ÇOCUK HAKLARI” KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLDİ.

BURSA –
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa Birliği (AB) finansmanı ile İç Göç Entegrasyon Projesi’nin (İGEP) sürdürülebilirliği kapsamında faaliyete başlattığı çocuk merkezi, çocuklar kadar ailelerin de bilinçlendirilmesine olanak veriyor.

Teoman Özalp Parkı içinde bulunan çocuk merkezinde gerçekleştirilen seminerler, çocukların ebeveynlerinin de farklı konularda bilgi sahibi olmalarını sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren çocuk merkezinde, ‘20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı Bursa İl Müftülüğü desteği ile “İslam’da Çocuk Hakları konulu eğitim semineri gerçekleştirildi. Bursa İl Müftü Yardımcısı Suzan Yıldırım tarafından çocukların ebeveynlerine yönelik verilen seminerde, İslam dininin çocuğa ve çocuk haklarına verdiği önem vurgulandı. Seminere otuzdan fazla aile katılım sağladı ve merak ettikleri konularda sorularına cevaplar buldu.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 30.11.2010 | Okunma sayısı:7249

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir