Haberler

Aile içi etkili iletişim yöntemleri

Font Boyutu

19 MART 2019

BASIN BÜLTENİ

Aile içi etkili iletişim yöntemleri

BURSA – Bursa Kent Konseyi ve Bursa Aile Danışmanları ve Eğitim Derneği işbirliğiyle ‘Aile İçi Etkili İletişim Yöntemleri’ konulu seminer düzenlendi.

Bursa Kent Konseyi tarafından Bursa Aile Danışmanları ve Eğitim Derneği işbirliğiyle Uzm. Klinik Psikolog Sebahattin Ertuç’un konuşmacı olduğu ‘Aile İçi Etkili İletişim Yöntemleri’ başlıklı program düzenlendi. Bursa Kent Konseyi Koza Salon’da gerçekleşen programda konuşan Ertuç, ailenin gelişmesi ve güçlenmesi için yapılacak davranış biçimleri içerisinde ebeveynlerin çocukları adına en temel sorumluluğunun birbirlerini sevmesi ve saygı göstermesi olduğunu söyledi. Çocukların mutluluğunun öncelikle anne ve babanın mutluluğuna bağlı olduğunu dile getiren Ertuç, “Ailede ebeveynin 3 temel sorumluluğu var. Birincisi kendilerine bakmak, özen göstermek. İkincisi eşleriyle olan birlikteliğe özen göstermek. Üçüncüsü ise çocuklarının bakımını üstlenmek, onlarla ilgilenmektir.” dedi.

Programın sonunda Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mihrimah Kocabıyık tarafından Uzm. Klinik Psikolog Sebahattin Ertuç’a teşekkür plaketi verildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 19.03.2019 | Okunma sayısı:533

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir